spot_imgspot_img

Urządzenie do ultradźwiękowego mycia wałków rastrowych NextWave 2 w firmie BETA-POINT

- Artykuł promocyjny -

Firma GRAW właśnie zakończyła instalację urządzenia do ultradźwiękowego mycia wałków rastrowych NextWave 2 w firmie BETA-POINT w Bydgoszczy. BETA-POINT działa na polskim rynku od 2009 roku, specjalizując się w druku etykiet samoprzylepnych. Priorytetami firmy są ekologia, wysoka jakość wydruków i terminowość dostaw.

Myjka NW2, oferowana przez firmę RECYL – francuskiego producenta chemii i urządzeń myjących, reprezentowaną w Polsce od ponad 20 lat przez firmę GRAW jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez polskie drukarnie. NextWave 2 może czyścić dwa wałki jednocześnie, wykorzystując technologię ultradźwiękową nowej generacji, opartą na nowoczesnych numerycznych generatorach NexTgen.

Urządzenie dogłębnie czyści siatkę rastrową z resztek farb i lakierów, a dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii i sterowników cyfrowych, kontrolujących kilkanaście generatorów niskiej mocy, jest w pełni bezpieczna dla powierzchni wałka. Ponadto dzięki możliwości czyszczenia dwóch wałków równocześnie w myjce NextWave 2, oszczędzamy cenny czas. Z użyciem myjki po niespełna 15 minutach wałki i są doskonale czyste i gotowe do ponownego zamontowania w maszynie.  

Doświadczone drukarnie etykiet, takie jak BETA-POINT wiedzą, jak duży wpływ na jakość wydruku ma czystość siatki rastrowej, która przekłada się na pojemność farbową wałków, a co za tym idzie nasycenie koloru oraz jakość i powtarzalność wydruku. BETA-POINT inwestując w nowoczesne rozwiązania firmy RECYL potwierdza swoją pozycję oraz kierunek rozwoju.  W myjkach RECYL stosuje się wydajne, ekologiczne i biodegradowalne koncentraty myjące RECYL, które mogą być używane wielokrotnie, pracując w obiegu zamkniętym. Pozwala to zminimalizować zużycie chemii myjącej, a co za tym idzie także ilości odpadów.

Kolejnym ważnym aspektem dla BETA-POINT jest zrównoważony rozwój, dbanie o naturę i klimat.  Środki myjące RECYL są wysoko ekologiczne i dzięki posiadanej certyfikacji mogą być stosowane w drukarniach produkujących etykiety dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. BETA-POINT mając wdrożoną certyfikację FSC® zdecydowała się wybrać właśnie rozwiązania firmy Recyl, które również posiadają tą certyfikacje, idealnie wpisując się w kierunek rozwoju i wymagania firmy.

Przy obecnych wymaganiach rynkowych na coraz wyższej jakości etykiety przy zachowaniu bardzo krótkiego czasu realizacji, niezwykle ważne jest stosowanie nowoczesnych systemów z zakresu automatyzacji. Dzięki nim firmy takie jak BETA-POINT mogą drukować szybciej, skuteczniej, przy zachowaniu zasad zrównoważonej produkcji, a przy tym wszystkim oszczędzać pieniądze związane z niepotrzebnymi stratami.

Źródło: GRAW

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING