spot_imgspot_img

Trzeci ploter tnący w drukarni Reklama AZ

Reklama AZ w ostatnim czasie intensywnie rozbudowuje park maszynowy pod kątem przyspieszenia wycinania materiałów samoprzylepnych i etykiet drukowanych cyfrowo. W grudniu 2021 roku Grafmasz dostarczył do firmy już trzeci ploter nożowy. Tym razem był to najnowszy model VD3350 z czterema głowicami tnącymi symultanicznie, który wspomógł działanie pozostałych urządzeń.

Finiszing etykiet odbywał się dotychczas w firmie na dwóch mniejszych ploterach jednogłowicowych bazujących na ploterze Graphtec, które nie były wystarczająco wydajne pod rosnące zapotrzebowanie firmy. Rozwiązaniem był zakup w pierwszej połowie 2021 roku najpierw czterogłowicowego plotera VD 320 III z firmy Grafmasz, który szybko okazał się również niewystarczający. Wraz ze wzrostem ilości drukowanych etykiet firma już pod koniec roku potrzebowała większej wydajności i zdecydowała się na zakup kolejnego plotera model VD3350.  Drukarnia użytkuje również z powodzeniem automatyczny ploter tnący Sinajet 0906 MT.

VD3350 to zautomatyzowany, cyfrowy ploter nożowy wyposażony w 4 głowice tnące za pomocą noży i maksymalnie pozwalający na pracę z prędkością aż do 9 m/min. Urządzenie zalecane jest do wycinania, nacinania etykiet i naklejek. Posiada zespół kontroli prowadzenia wstęgi markowego dostawcy BST oraz zautomatyzowany system naciągów. Wczytywanie programów odbywa się za pomocą odczytania znaczników. Ploter posiada wbudowane stanowisko komputerowe.

Pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiają wymianę roli. Urządzenie standardowo wyposażone jest również w laminowanie na zimno z regulacją pasowania wstęgi. Posiada możliwość cięcia i rozdzielania na bobiny dzięki dwóm niezależnym nawijakom. Cechą wyróżniającą ten model, oprócz prędkości cięcia są automatyczny narząd rozstawu głowic na żądany format oraz automatyczna zmiana pracy na kolejną poprzez odczyt kodu za pomocą kamery CCD.

 „Jesteśmy zadowoleni z plotera SINAJET, który kupiliśmy w firmie Grafmasz, który umożliwił nam wykonywanie niewielkich zleceń i jest uniwersalnym urządzeniem spełniającym Nasze oczekiwania. W kolejnym kroku, mając zaufanie do dostawcy, postawiliśmy na kolejny zakup urządzenia do wycinania etykiet, które sprawdziło się pod nasze potrzeby. Natomiast w związku z rozwojem tej części działalności firmy niezbędny był zakup kolejnego, bardziej wydajnego rozwiązania i tym razem bez wahania zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Grafmasz.

Istotnym faktem było również to, że dostawca posiada kilku wykwalifikowanych techników, którzy od początku współpracy czuwali nad właściwym wdrożeniem wszystkich urządzeń, jak również zapewniają szybki czas reakcji w razie naszych dodatkowych pytań lub wystąpienia ewentualnego problemu. Dzięki temu możemy skupić się wyłączenie na naszej działalności”-  mówi Pan Marek Dolata- właściciel Reklama AZ.

Reklama AZ to firma, która powstała w 1990 r. w Łasku w województwie łódzkim. Firma stale rozbudowuje swój park maszynowy. Drukarnia działa w cyfrowym druku etykiet bazując na rozwiązaniach do druku firmy Konica Minolta.

GRAFMASZ  jest producentem i bezpośrednim importerem urządzeń introligatorskich. Firma oferuje również plotery tnące oraz maszyny do wykańczania etykiet. Jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce ploterów serii VD oraz marki Sinajet.

Źródło: Grafmasz

Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING