spot_imgspot_img

„Think Inkjet. Think Agfa” – prezentacje rozwiązań inkjetowych Agfa na targach Fespa 2022

„Think Inkjet. Think Agfa” to hasło przewodnie firmy Agfa na targach Fespa 2022, jakie odbędą się w dniach 31 maja – 3 czerwca br. w Berlinie. Na stoisku C20 w pawilonie 2.3 zaprezentuje ona trzy wielkoformatowe plotery inkjetowe, w tym urządzenie hybrydowe ze swojej flagowej serii – Jeti Tauro H3300 HS LED, dedykowane zadrukowywaniu mediów sztywnych (m.in. tektury falistej z dodatkową opcją lakieru błyszczącego bądź matowego) i giętkich.

Zwiedzający targi będą mogli zobaczyć też maszyny: Avinci CX3200 – sublimacyjną, skierowana na rynek soft signage oraz Oberon RTR3300 – pracującą w technologii UV LED w trybie „roll to roll”. Wszystkie one będą sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti. Firma będzie też promować swoje rozwiązania dedykowane rynkowi przemysłowemu: InterioJet (do produkcji laminatów podłogowych) i Alussa (do podłoży wykonanych ze skóry), a także atramenty inkjetowe UV i wodne do różnorodnych zastosowań.

Na stronie internetowej zainteresowani znajdą link do bezpłatnych wejściówek; firma zaprasza też do umawiania spotkań bądź indywidualnej prezentacji poprzez znajdujący się na niej formularz. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku przez cały okres trwania targów będą obecni przedstawiciele polskiego oddziału Agfa.

Mówi kierująca nim Adriana Piotrowska: „W tym roku stawiamy na niedawno wprowadzone do oferty firmy Agfa rozwiązania, z których część już pracuje u naszych klientów. Są one skierowane do różnych segmentów rynku, a więc też do różnych odbiorców docelowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolejny model z serii Jeti Tauro H3300, w którym znalazła się opcja lakierowania, wprowadzona z myślą o drukarniach stosujących wyroby tekturowe. Mamy nadzieję, że ta dywersyfikacja prezentowanego portfolio spotka się z zainteresowaniem gości odwiedzających nasze stoisko.

Adriana Piotrowska

W kontekście klientów przemysłowych szczególną uwagę zwrócimy na rozwiązania stworzone z myślą o asortymencie bazującym na podłożach skórzanych oraz produkcji laminatów podłogowych. Swoje miejsce na stoisku znajdą też atramenty wodne i UV, jakie produkujemy we własnym zakresie. Są one wykorzystywane nie tylko w naszym „naturalnym” środowisku, czyli w firmach z segmentu Sign & Display, ale też integrowane w procesach wytwórczych przez przedsiębiorstwa z innych branż. Ich potencjał jest zatem niezwykle szeroki, podobnie jak urządzeń i oprogramowania dedykowanego produkcji wielkoformatowej, jakie posiadamy w ofercie”.

Trzy maszyny, trzy grupy docelowe | Z myślą o klientach poszukujących wysokowydajnej maszyny, umożliwiającej zadrukowywanie zarówno mediów sztywnych (m.in. tektury falistej) jak i giętkich o szerokości maksymalnej 3,3 m, Agfa zaprezentuje nowy hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 HS LED. Jest to najnowszy model z tej flagowej serii rozwiązań hybrydowych, a jego szczególną cechą jest opcja aplikowania lakieru błyszczącego bądź matowego, skierowana w dużej mierze do producentów opakowań czy displejów wykonanych z tektury falistej.

Lakier może być tu aplikowany na całej powierzchni arkusza bądź wybiórczo, z jednej strony podnosząc atrakcyjność wizualną produktu, z drugiej – pełniąc do pewnego stopnia funkcję ochronną. Podobnie jak pozostałe maszyny z serii, Jeti Tauro H3300 HS LED oferuje szereg opcji automatyzacji, a zalety urządzeń z tej rodziny (zwłaszcza – jak podkreśla producent – wysoką jakość i prędkość) dostrzegli m.in. jurorzy prestiżowych konkursów – EDP Awards i Pinnacle.

Swoje miejsce na stoisku targowym znajdzie też skierowany na rynek soft signage ploter Avinci CX3200, oferujący druk sublimacyjny. Obsługuje on liczne podłoża tekstylne na bazie poliestru, znajdujące zastosowanie w systemach oznaczeń (zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych), zadrukowując je bezpośrednio lub z zastosowaniem papieru transferowego.
Trzecią z prezentowanych w Berlinie maszyn będzie Oberon RTR3300 – ploter rolowy, obsługujący szerokie spektrum podłoży giętkich (o szerokości do 3,3 m), w tym siatki mesh czy materiały typu backlit. Przy zastosowaniu opcji „dual roll” jego wydajność zostaje podwojona, a nieskomplikowany system podawania mediów sprawia, że maszynę może obsługiwać jedna osoba.

Wszystkie trzy maszyny będą sterowane najnowszą wersją Asanti – workflow dedykowanego produkcji wielkoformatowej. Jak podkreśla Agfa, jest to w pełni zautomatyzowany system produkcyjny, usprawniający przepływ prac, oferujący intuicyjny panel nawigacyjny i wspierany przez silnik rastrujący Adobe PDF Print Engine.

Rozwiązania przemysłowe | Agfa wykorzysta targi Fespa także do promocji swoich rozwiązań, skierowanych na rynek przemysłowy. Są wśród nich m.in. zaawansowane atramenty wodne i UV, produkowane z myślą o szerokim spektrum zastosowań. Powstają one we współpracy z partnerami technologicznymi firmy Agfa, którzy stosują je (także na bazie umów OEM) w różnych, specjalistycznych aplikacjach. W połączeniu z odpowiednim sprzętem drukującym, są one integrowane w już istniejące bądź nowo powstałe ciągi produkcyjne.

Agfa oferuje też kompleksowe rozwiązania przemysłowe skierowane do wybranych branż. Jednym z nich jest Alussa – system dedykowany różnym zastosowaniom podłoży skórzanych, znajdujących zastosowanie m.in. przy dekorowaniu wnętrz, w branży modowej czy motoryzacyjnej.

Z kolei InterioJet to maszyna wykorzystywana do zadrukowywania materiałów aplikowanych na laminaty podłogowe. Pozwala realizować personalizowane projekty, zapewniając – jak podkreśla Agfa – stabilne i wyraziste kolory.

Prezentacje i spotkania na stoisku Agfa | Osoby zainteresowane spotkaniem na stoisku targowym, jak też indywidualną prezentacją wybranego rozwiązania, proszone są o wypełnienie formularza na stronie WWW. Można tu też zamówić bezpłatną wejściówkę na targi Fespa 2022.

„Zapraszamy do rejestrowania się na naszej stronie internetowej i do odwiedzenia stoiska firmy Agfa podczas targów Fespa 2022. Mamy nadzieję, że – nie tylko z uwagi na bliskość geograficzną – frekwencja ze strony klientów z Polski dopisze. Do zobaczenia w Berlinie” – podsumowuje Adriana Piotrowska.

Źródło: Agfa

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING