Wprowadzając AccurioLabel 400 Konica Minolta chce zwiększyć swój udział w szybko rozwijającym się sektorze, w którym szacuje się, że działa ponad 3 tys. producentów etykiet w sektorach średnio- i wysokonakładowych. Jak wyjaśnia prezes FINAT Philippe Voet w najnowszym raporcie i analizie swojego stowarzyszenia dla europejskiego rynku technologii wąskowstęgowej, „Etykiety są niezbędnym elementem infrastruktury krytycznej”[1].
Z danych firmy analitycznej IDC wynika, że zachodnioeuropejski rynek cyfrowych systemów do produkcji etykiet i opakowań będzie rosnąć w tempie 13,1% CAGR (skumulowana roczna stopa wzrostu) w okresie pięcioletnim do 2025 r.[2].
Istotne zmiany w nowym systemie produkcyjnym AccurioLabel 400 obejmują możliwość rozszerzenia zastosowań dzięki białemu tonerowi, poprawę produktywności przy superszybkich prędkościach drukowania do 39,9 m na minutę oraz dalsze obniżenie kosztów pracy dzięki jeszcze bardziej trwałym częściom eksploatacyjnym, a także poprawę jakości druku. Urządzenie jest dostępne w wersji 4- i 5-kolorowej.
Istotne korzyści płynące z posiadania Konica Minolta AccurioLabel 400 obejmują:
- Zwiększoną automatyzację dzięki Intelligent Quality Care i modułowi IQ-520, który umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym stabilności kolorów i rejestracji kolorów, a także automatyczną kalibrację, regulację gęstości i tworzenie profili.
- Rozdzielczość druku 1200 dpi (odpowiednik 3600 dpi) na 2400 dpi. Ponadto jednoprzebiegowy, kolorowy system produkcyjny Konica Minolta AccurioLabel 400 posiada również możliwość druku na papierze o szerokości do 330 mm lub 250 mm (opcja).
- Urządzenie wyposażone jest w monitory dotykowe, znajdujące się w trzech różnych miejscach, które umożliwiają intuicyjną obsługę i są łatwe w użyciu, eliminując tym samym potrzebę długotrwałego szkolenia użytkowników.
Źródło: Konica Minolta