spot_imgspot_img

Sun Chemical podnosi ceny. Aktualizacja

Sun Chemical poinformował o podwyżce cen na całe, dostępne w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka) portfolio swoich rozwiązań (farb, lakierów, klejów i pozostałych innych materiałów eksploatacyjnych), skierowanych na rynki produkcji opakowań, do druku komercyjnego arkuszowego oraz do sitodruku. Nowe ceny wchodzą w życie w trybie natychmiastowym, zaś w przypadku już podpisanych kontraktów – zgodnie z zawartymi tam warunkami.

Sun Chemical podkreśla, że korekta cenowa jest niezbędna z uwagi na bezprecedensową inflację, która winduje ceny całego spektrum surowców i komponentów potrzebnych do produkcji farb opakowaniowych. Dodatkowym problemem – jak dodaje firma – jest kwestia dostępności surowców. Sytuację utrudnia też utrzymująca się inflacja na rynku usług komunalnych oraz zmienna dynamika w relacji popytu i podaży usług logistycznych (zarówno w skali globalnej jak i regionalnej). Wobec niezbędnej korekty cen, Sun Chemical deklaruje gotowość do wdrożenia działań, które ją zrekompensują. Jednak – jak podkreśla firma – skala i tempo wzrostu kosztów działalności wymagają od niej podniesienia cen, co ma zrównoważyć ich wpływ na funkcjonowanie całego koncernu.

„Priorytetem firmy Sun Chemical przez cały ubiegły rok było utrzymanie niezakłóconych dostaw naszych produktów do klientów, co pozwoliło im na stabilne funkcjonowanie. Angażujemy wszystkie nasze struktury globalne w celu zabezpieczenia dostępności surowców i niezbędnych dla naszego funkcjonowania usług – mówi Mehran Yazdani, President, Global Packaging & Advanced Materials w firmie Sun Chemical. – Jednak konkurencja w kontekście dostępności zasobów jest tu znaczącym czynnikiem, a skala presji inflacyjnej jest większa i szybsza niż ta uwzględniana w naszych programach ochrony wydajności. To zaś zmusza nas do podniesienia cen.

Jest to krok niezbędny, by w dalszym ciągu zapewnić naszym klientom ciągłość dostaw i zachować wysoką jakość naszych produktów. Jak do tej pory nie widać oznak stabilizacji, więc musimy bezzwłocznie reagować na istniejącą sytuację. Nie jesteśmy też w stanie zagwarantować utrzymania obecnych cen w jakimkolwiek przewidywalnym okresie czasu”.

Sun Chemical poinformuje swoich klientów o wprowadzanych podwyżkach również drogą bezpośrednią. W razie jakichkolwiek pytań, są oni proszeni o kontakt z lokalnym oddziałem firmy bądź jej autoryzowanym przedstawicielstwem.

Źródło: Sun Chemical

Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING