Sun Chemical Partnerem Dni Otwartych firmy SOMA

- Artykuł promocyjny -

- Reklama -

W dniach 14-15 listopada w siedzibie firmy SOMA w Czechach odbyły się wyjątkowe Dni Otwarte, podczas których zaprezentowano najnowsze technologie drukowania opakowań giętkich oraz nowości przygotowane i wprowadzane przez producenta maszyn drukujących. Jednym z wiodących partnerów technologicznych tego prestiżowego wydarzenia był renomowany dostawca rozwiązań z zakresu chemii drukarskiej – firma Sun Chemical.

Prezentację Sun Chemical dla licznie przybyłych gości poprowadził Michel Vanhems, Functional Coatings Product Manager EMEA w Sun Chemical, a jej temat brzmiał: “Przyszłość opakowań w kontekście założeń Europejskiego Zielonego Ładu”. Podczas swojego wystąpienia Vanhems skupił się na analizie wpływu branży poligraficznej na środowisko naturalne. Odnosząc się do licznych regulacji prawnych proponowanych przez Unię Europejską, podkreślił konieczność realizacji ambitnych celów.

Jednym z kluczowych postulatów jest dążenie do ustanowienia zrównoważonej produkcji, jako normy. Istotnym celem jest również wzmocnienie pozycji konsumentów poprzez ich edukację na temat wpływu opakowań na środowisko. Branża powinna także skupić się na sektorach, które generują największe zapotrzebowanie na zasoby i gdzie potencjał obiegu zamkniętego jest nadzwyczaj wysoki. Wśród tych sektorów znajdują się: elektronika i ICT, baterie i pojazdy, opakowania, tworzywa sztuczne, tekstylia, budownictwo, żywność oraz woda.

Michel Vanhems podkreślił, że pojęcie “obiegu zamkniętego” przestaje być jedynie sloganem, stając się realną koniecznością w celu przyniesienia większych korzyści społeczeństwu, m.in. przez redukcję ilości odpadów. Zaznaczył również, że ważnym wyzwaniem, zwłaszcza dla branży w Europie, jest przeniesienie produkcji opakowań z Dalekiego Wschodu na teren Europy, co umożliwi producentom i konsumentom większą kontrolę nad cyklem życia opakowań. Niezaprzeczalnym wyzwaniem pozostaje również kwestia kompostowania opakowań, która nadal jest obszarem wymagającym dalszych innowacji.

Michel Vanhems wyraźnie podkreślił, że celem wszelkich ograniczeń wprowadzanych w UE i innych krajach jest zapobieżenie trwałemu pozostawianiu używanych komponentów opakowań w środowisku. W związku z tym niezwykle istotne jest rozważne inwestowanie w maszyny drukujące, świadome wybieranie technologii, materiałów i farb oraz podejmowanie wyzwań, których efekty będą korzystne dla kolejnych pokoleń.

 Nie zabrakło także prezentacji standardowych farb rozpuszczalnikowych dla flekso, dedykowanych zadrukom o wysokich liniaturach.

Od lewej: Ewald Rempel, Piotr Góral i Colin Smith wszyscy z Sun CHemical

Open House firmy SOMA przyciągnęło uwagę czołowych drukarni nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich. Wydarzenie to obfitowało w liczne prezentacje, budząc ogromne zainteresowanie uczestników, a czas poświęcony na indywidualne spotkania sprzyjał budowaniu cennych relacji biznesowych. Drukarnie z Polski zostały zaproszone przez firmę EMIPAK, oficjalnego przedstawiciela marki SOMA w Polsce. EMIPAK jest liderem dostawców w szerokiej wstędze w Polsce, z ponad 60. instalacjami maszyn SOMA.


Słuchaj podcastów ŚNIADANIE FLEKSOGRAFA

Więcej na temat tego niezwykłego wydarzenia będzie można przeczytać w kolejnym wydaniu czasopisma Świat Poligrafii Professional.


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?