spot_imgspot_img

Sun Chemical na targach drupa 2024

Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń rynkowych.

Panel dyskusyjny #oneBARRIER PrimeCycle | Sun Chemical wziął też udział w panelu dyskusyjnym, zorganizowanym na stoisku firmy Bobst. Tematem przewodnim rozmowy, uwzględniającej ekspertów reprezentujących trzech dostawców – Bobst, Dow i Sun Chemical – było zastosowanie rozwiązań monomateriałowych w opakowaniach giętkich. Całość składała się z wystąpień przedstawicieli każdego z partnerów, sesji pytań i odpowiedzi oraz sesji networkingowej z udziałem ekspertów.

Kluczowym zagadnieniem, na jakim koncentrowało się spotkanie, była maksymalizacja monomateriałów w nowo wprowadzanych na rynek, alternatywnych i bazujących na polimerach opakowaniach giętkich, z uwzględnieniem wysokiego i ultrawysokiego stopnia barierowości. Wszystko z myślą o zwiększeniu proekologiczności produkowanych opakowań, wychodzących naprzeciw rosnącym potrzebom i oczekiwaniom właścicieli marek i konsumentów.

Prezentacje na stoisku firmy Soma | Michel Vanhems – Functional Coatings Product Manager EMEA w firmie Sun Chemical, był jednym z prelegentów podczas prezentacji „na żywo”, zorganizowanych przez firmę Soma – producenta maszyn fleksograficznych i wieloletniego partnera biznesowego Sun Chemical – na jej stoisku podczas targów drupa.

Przedstawił on zalety powłok funkcjonalnych i innych innowacyjnych rozwiązań, znajdujących zastosowanie w opakowaniach. Materiały Sun Chemical znalazły zastosowanie m.in. w pracującej na stoisku maszynie Optima², uwzględniającej liczne „inteligentne” rozwiązania automatyzujące produkcję.


Nagrody FTA Europe Diamond Awards 2024 | Jednym z wydarzeń towarzyszących targom drupa 2024 był konkurs zorganizowany przez stowarzyszenie FTA Europe. W ramach jego tegorocznej odsłony wyróżniono najlepsze produkty w branży fleksograficznej, jakie pojawiły się na rynku w ostatnim czasie. Sun Chemical znalazł się wśród sponsorów tego wydarzenia.

Źródło: Sun Chemical


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING