spot_imgspot_img

„Strategic growth. Sustainable success” – Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania inkjetowe na targach Fespa 2023 w Monachium

Podczas nadchodzących targów Fespa 2023, odbywających się w dniach 23-26 maja w Monachium, firma Agfa wystąpi pod hasłem „Strategic growth. Sustainable success”. Na stoisku nr D15 w pawilonie 15 belgijski producent zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego: wysokowydajną maszynę Onset X3 HS (prezentowaną po raz pierwszy w Europie od przejęcia marki Inca Digital Printers w połowie ub.r.), przemysłowy ploter hybrydowy Jeti Tauro H3300 UHS w wersji z lakierem, ploter sublimacyjny Avinci CX3200 do drukowania na tekstyliach oraz urządzenie typu roll-to-roll – Oberon RTR 3300.

Z myślą o zwiedzających z naszego kraju na targach będzie obecna Adriana Piotrowska, Sales Manager Inkjet Poland. Zainteresowani przyjazdem na Fespa 2023 mogą pobrać voucher uprawniający do bezpłatnego wstępu na wydarzenie.

Arnaud Calleja, Vice Predisent Digital Printing Solutions w firmie Agfa, mówi: „Oczywiście jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością pokazania naszych ostatnich osiągnięć technologicznych na targach Fespa. Jednak tego typu wydarzenie to również znakomita okazja do podtrzymania kontaktu z całą branżą. Szczycimy się mianem prawdziwego partnera dla dostawców usług poligraficznych. Staramy się drobiazgowo analizować ich wymagania i potrzeby, dopasowując do nich konkretne rozwiązania z naszego obszernego portfolio, obejmującego plotery inkjetowe, atramenty, oprogramowanie, szkolenia i usługi serwisowe. Wszystko po to by dopasować je do obranej przez klienta drogi rozwoju i pomóc mu w osiąganiu trwałych, zrównoważonych wzrostów”.

Onset X3 HS z atramentami Agfa: „lepiej niż kiedykolwiek wcześniej” | Ubiegłoroczne targi Printing United w Las Vegas były miejscem światowej premiery plotera Onset X3 HS – była to zarazem jego pierwsza prezentacja po przejęciu przez firmę Agfa marki Inca Digital Printing. Podczas targów Fespa maszyna będzie miała swój europejski debiut. Ta wysokowydajna maszyna z płaskim stołem, bazująca na technice inkjetowej i wykorzystująca nowe atramenty Agfa, jest sterowana systemem workflow Asanti.

Stworzona z myślą o wysokonakładowych zleceniach i pracy w trybie 24/7, umożliwia zadrukowywanie szerokiego spektrum podłoży z prędkością do 1450 m2/h. Agfa podkreśla, że Onset X3 HS stał się swego rodzaju „game changerem” w kontekście czasu narządzania: dzięki specjalistycznej robotyce i różnym funkcjom automatyzującym pracę, wynosi on tu zaledwie 30 sekund. Na stoisku targowym ploter zostanie pokazany w wersji w 3/4 zautomatyzowanej, uwzględniającej stół podawczy i robota odbierającego zadrukowane bryty. Będą w nim drukowane zlecenia na wielu podłożach, w tym na różnych rodzajach tekturze falistej.

Jeti Tauro H3300 UHS LED: drukowanie i lakierowanie tektury falistej | Podczas targów Fespa firma Agfa zaprezentuje najszybszy ploter w jej portfiolio rozwiązań hybrydowych, bazujących na technice inkjet UV. Jeti Tauro H3300 UHS LED został zaprojektowany z myślą o nieprzerwanej, stabilnej produkcji poligraficznej w cyklach całodobowych. Jak podkreśla producent, ploter oferuje bardzo wysoką jakość drukowania i oferuje szereg opcji automatyzujących pracę. W ostatnim czasie został wzbogacony o opcję aplikowania lakieru. Pozwala ona użytkownikom stosującym w produkcji tekturę falistą na dodatkowe uszlachetnienie realizowanych produktów poprzez nałożenie warstwy lakieru błyszczącego bądź matowego. Może on być aplikowany na całej powierzchni arkusza bądź wybiórczo.

Onset

Avinci CX3200: wyraziste wydruki typu soft signage z udziałem nowej generacji atramentów | Kolejną prezentowaną na stoisku maszyną będzie ploter sublimacyjny Avinci CX3200 obsługujący media tekstylne o szerokości maksymalnej 3,2 m. Jak podkreśla Agfa, umożliwia on produkcję stabilnych, wyrazistych nadruków o wysokiej jakości na szerokim spektrum poliestrowych podłoży tekstylnych. Mogą one znaleźć zastosowanie przy produkcji zewnętrznych i wewnętrznych systemów oznaczeń, produkcji elementów dekoracyjnych oraz w branży modowej. Maszyna drukuje bezpośrednio na podłożu, co czyni cały proces szybkim i łatwym np. przy produkcji przezroczystych flag bądź z zastosowaniem papierów transferowych. Ta druga metoda jest zalecana przez producenta maszyny w kontekście wymagających aplikacji typu backlit, gdzie niezbędne jest zachowanie bardzo ostrych kształtów i uzyskanie głębokiej czerni, czy też przy obsłudze materiałów o wysokim poziomie sprężystości.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak