spot_imgspot_img

Strajk w kilku papierniach UPM do marca

Fiński Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Papierniczego poinformował, że strajk w fińskich papierniach UPM zostanie przedłużony do 12 marca 2022 roku, chyba że wcześniej zostaną osiągnięte nowe porozumienia.

Strajk Związku Papierników w zakładach UPM Pulp, UPM Biofuels, UPM Communication Papers, UPM Specialty Papers i UPM Raflatac w Finlandii rozpoczął się 1 stycznia 2022 roku. Obecnie około 200 członków związku pracuje jedynie przy zadaniach o kluczowym znaczeniu dla społeczeństwa, takich jak elektrownie i oczyszczalnie ścieków.

Związek jednocześnie poinformował, że jest gotowy do negocjacji z firmami UPM. UPM otrzymał zaproszenie do negocjacji w sprawie UPM Pulp w poniedziałek 7 lutego. W zaproszeniu zaznaczono, że negocjacje będą prowadzone z radą doradczą CLA związku. W skład rady wchodzą członkowie innych firm zajmujących się produktami leśnymi, co oznacza, że rozmowy mogą być prowadzone na bardzo ogólnym poziomie. Ze względu na zgodność z przepisami antymonopolowymi, nie można było prowadzić prawdziwych negocjacji w sprawach specyficznych dla działalności UPM.

– Jest niemożliwym, aby w naszych negocjacjach uczestniczyli przedstawiciele naszych konkurentów. Niestety, tydzień po tygodniu Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Papierniczego wydaje się grać na czas kosztem swoich członków i firm UPM. Jest jasne, że Związek nie jest gotowy do negocjacji z przedstawicielami biznesu. Świadczy o tym również fakt, że zaproszenie zostało wysłane tylko do jednej z naszych firm – celulozowej. Aby zminimalizować znaczne szkody spowodowane przez strajk, należy otworzyć wszystkie pięć stołów negocjacyjnych – powiedział Jyrki Hollmén, Wiceprezes ds. rynków pracy w UPM.

– Układy zbiorowe pracy specyficzne dla danego biznesu mają dla nas zasadnicze znaczenie. Naszym celem jest podpisanie takich umów w każdym z naszych zakładów, które pozwolą nam odnieść sukces w przyszłości, uwzględnią potrzeby lokalnego personelu i utrzymają doskonały poziom płac w branży. Odkładanie negocjacji już utrudniło osiągnięcie tych celów – dodaje Hollmén.

UPM będzie obsługiwał swoich klientów ze swoich papierni poza granicami Finlandii w takim zakresie, w jakim będzie to możliwe. Na tym etapie, UPM nie ujawnia szacunkowych danych dotyczących ekonomicznych skutków strajków…

Źródło: UPM

Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING