- Reklama -spot_imgspot_img

Spójrz na etykietę oczami klienta. We LOVE Print na RemaDays 2026

Sukces produktu na półce sklepowej to zaledwie 3 sekundy skupienia naszej uwagi! Etykieta działa, ale… czy ogranicza się tylko do wzroku? A co, kiedy etykieta staje się dziełem sztuki? Jak ją projektować? Jakie technologie wykorzystać? Co wypada wiedzieć… zanim popełnimy błąd?

Podczas tegorocznej edycji targów RemaDays odbyła się mini konferencja We LOVE Print przygotowana w formie paneli dyskusyjnych przez redakcję czasopisma Świat Poligrafii Professional.

O etykiecie Mirosław Pawliński rozmawiał z Tomaszem Kucińskim z firmy EPSON. To, że druk cyfrowy z obszaru etykiet jest chyba najszybciej rozwijająca się częścią druku cyfrowego, nie trzeba nikogo szczególnie przekonywać. To właśnie w tej technologii stało się w całości możliwe personalizowanie etykiet pod konkretne potrzeby zamawiającego, rynek, czy też grupę klientów.

Uczestnicy paneli dyskusyjnych

EPSON wprowadził na polski rynek nową linię urządzeń drukujących etykiety i to z dodatkowymi możliwościami – uszlachetniania. Ktoś by powiedział, że rynek w Polsce jest już poukładany i właściwie wejście jeszcze jednego producenta urządzeń – nie będzie łatwe.

Tymczasem jest też druga strona medalu, na której jest kilka bardzo interesujących argumentów, które mogą zainteresować każdego zajmującego się produkcją etykiet.

Argumentem jest to, że dzisiaj nie trzeba już edukować klienta (drukarnię), że druk cyfrowy z obszaru etykiet jest wspaniałym rozwiązaniem i unikaniem dodatkowych kosztów, z możliwością maksymalizacji zysków – co ważne, bez strat jakościowych. Kolejnym argumentem za… by zainteresować się ofertą EPSON jest to, że urządzenia trafiające na polski rynek są już kolejnej generacji, to znaczy, że są dopracowane, rozwinięte i sprawdzone w produkcji.

Od prawej: Tomasz Kuciński i Mirosław Pawliński

O jakich urządzeniach mowa? Zapraszamy do kontaktu z Tomaszem Kuciński, by dowiedzieć się nieco więcej.

Tomasz Kuciński jest doświadczonym menedżerem z ponad 23-letnim stażem w Epson Polska, gdzie przez wiele lat zajmował się zarządzaniem działem druku wielkoformatowego, obecnie jest odpowiedzialny za obszar związany z cyfrowym drukiem etykiet. Przed dołączeniem do Epson, pełnił rolę Technical Consultant w Hewlett-Packard Polska. Ukończył studia MBA dla inżynierów na Akademii Leona Koźmińskiego oraz zarządzanie zasobami informacyjnymi w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. Po godzinach Tomasz gra rocka na gitarze, łącząc swoje techniczne umiejętności z pasją do muzyki.


Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie w realizacji tego projektu: PRINTNEWS, Polska Izba Opakowań, Polska Izba Fleksografów, Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego, Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga oraz Polska Izba Druku.


Puls branży PRINTNEWS

Odpowiedz na jedno krótkie pytanie i pomóż nam uchwycić, czym dziś żyje rynek poligraficzny. Anonimowo, szybko, bez formularzy. Wyniki sondy wykorzystamy w redakcyjnym podsumowaniu tematu.

Jak dziś oceniasz kondycję rynku poligraficznego w Polsce?


Dziękujemy za poświęcony czas.
Twój głos jest częścią szerszego obrazu tego, czym dziś żyje branża poligraficzna.

więcej...

Pierwsza RMGT 970 w Polsce: automatyzacja, sztuczna inteligencja i nowa ekonomia offsetu

Nowe technologie w drukarstwie rewolucjonizują branżę, a prezentacja maszyny RMGT 970 w Polsce pokazuje, jak autonomizacja wpływa na przyszłość offsetu.

Raport 2026: branża poligraficzna i rynek opakowań z nadrukiem w Europie Środkowo-Wschodniej

Powstaje nowa edycja Raportu o Branży Poligraficznej i Rynku Opakowań z Nadrukiem na 2026 rok. Poznaj kluczowe zmiany i rozwój sektora w Europie Środkowo-Wschodniej.

prenumeruj newsletter

Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Aktualności

- Reklama -spot_img

Wolff Poligrafia

OOH magazine

Drukarnia Flexon