spot_imgspot_img

Qualvis zakupił nową składarko-sklejarkę Alius od Koenig & Bauer

Świeżo z linii produkcyjnej w Koenig & Bauer Duran, nowa składarko-sklejarka Omega Alius 90 na targach drupa jest na pierwszym etapie swojej podróży do nowego domu w Leicester w Wielkiej Brytanii. Wraz z nową maszyną Rapida 106, składarko-sklejarka Omega Alius 90 jest częścią dużej inwestycji z Koenig & Bauer realizowanej przez Qualvis Print & Packaging.

Qualvis posiada już siedmiokolorową maszynę Rapida 106 z podwójnymi lakierowaniem i sztancą Iberica. Nowa konfiguracja została jednak opisana jako coś „zupełnie innego”. Według osób wtajemniczonych, będzie ona spełniać bardzo realną potrzebę na rynku, ale pozostanie nieujawniona ze względu na przewagę konkurencyjną.

Lisa Smith i Marcus Short, współdyrektorzy zarządzający Qualvis, cenią możliwości zindywidualizowanej konfiguracji Rapida 106 X. Na zdjęciu z (w środku) Chrisem Scully, dyrektorem zarządzającym Koenig & Bauer UK, na targach drupa 2024

W oświadczeniu dyrektorów zarządzających Qualvis, Lisy Smith i Marcusa Shorta, czytamy:

Firma Qualvis, której nie są obce duże inwestycje, szczyci się wykorzystywaniem zaawansowanych technologii dla dobra swoich pracowników, a także dla produktywności. Koncentracja firmy na oferowaniu zrównoważonej produkcji klientom i markom była istotnym czynnikiem napędzającym ostatnie wydatki i rozumie się, że najnowsza umowa nie jest wyjątkiem.

Rapida 106 oferuje szeroką gamę funkcji zwiększających wydajność i korzystnych dla zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie ilości odpadów i zużycia energii. Obejmują one automatyczną jednoczesną zmianę płyt i pomiar gęstości farb i rejestracji w pętli zamkniętej. Dzięki recyrkulacji nienasyconego powietrza, technologia VariDry Blue 2 może również zaoszczędzić do 30 procent energii w suszarce. Podobnie, najnowsza Omega Alius oferuje pełne sterowanie serwomechanizmem, inteligentną automatyczną konfigurację z obliczeniami na podstawie rysunku kartonu oraz wysoką przepustowość do 600 m/min.

Źródło: Koenig & Bauer


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING