QFlex u krakowskiego producenta opakowań premium Grupy 3 Druk

- Reklama -

Pierwsza na świecie linia do produkcji tub kosmetycznych w technologii QFlex rozpoczęła niedawno pracę w Qtubes – nowej marce, należącej do krakowskiego producenta opakowań premium Grupy 3 Druk. Jednym z elementów tego innowacyjnego na skalę świata rozwiązania jest maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5.

Technologia QFlex to – według założeń kierownictwa firmy – jej odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów, umożliwiająca produkcję tub kosmetycznych w krótkich terminach, a także w niskich nakładach. Wykonywane w tej technologii tuby cechuje – jak podkreśla ich producent – wymagana sprężystość oraz wysoka jakość dekoracji. Tuby mogą być w całości lub częściowo metalizowane oraz pokryte błyszczącym lub matowym lakierem o nazwie QProtect, stanowiącym barierę przed bakteriami.

Cały proces, co również jest podkreślane w rozmowach z klientami Grupy 3 Druk, odbywa się tu z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Qtubes oferuje opakowania kosmetyczne (tuby) wytwarzane z udziałem innowacyjnej w skali świata technologii QFlex, łączącej najlepsze elementy z dwóch dominujących dotychczas technologii w produkcji tub – ekstrudowanych i laminowanych

Innowacyjna w skali świata technologia QFlex | Qtubes to stosunkowo nowy projekt Grupy 3 Druk, która – pod marką S-Druk – od lat zajmuje się produkcją opakowań premium dla wiodących marek kosmetycznych w Polsce. Obecnie, pod stworzoną w tym celu marką Qtubes, oferuje produkcję tub (opakowań kosmetycznych) w innowacyjnej w skali świata technologii, którą nazwano QFlex.

Jak podkreśla firma łączy ona w sobie najlepsze elementy z dwóch dominujących dotychczas technologii w produkcji tub – ekstrudowanych i laminowanych.

Technologia wykorzystywana w Qtubes pozwala na uzyskanie tub w całości zadrukowanych, częściowo lub w całości metalizowanych, transparentnych, białych oraz pokrytych błyszczącym lub matowym lakierem QProtect. Oferowane są w średnicach: 35, 40 i 50 mm. Mogą zawierać barierę EVOH jako warstwę ochronną i zabezpieczającą, która stanowi barierę chroniącą produkt w tubie głównie przed tlenem, ale również przed azotem, dwutlenkiem węgla i helem. Zmniejsza ona również zapotrzebowanie na konserwanty, a tego oczekują obecnie klienci.

Jednocześnie wydłuża możliwy czas przechowywania produktu przy czym – jak podkreśla firma – jego zapach, kolor i świeżość pozostają nienaruszone. Co więcej – tuby nadają się do recyklingu, którego stopień będzie zwiększany zgodnie z wytycznymi EU i są bezpieczne dla środowiska, co obecnie staje się ważne dla klientów i konsumentów. Sama technologia wytwarzania opakowania polega na łączeniu ekstrudowanego polietylenu w kształcie rurki z uprzednio zadrukowanym podłożem.

Dariusz Kosiński, dyrektor zarządzający Qtubes

Właściwości produktu są konfigurowane w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów. Wykorzystywana tu technologia QFlex zapewnia – jak podkreśla Dariusz Kosiński – doskonałą jakość i precyzję druku fleksograficznego, jaką uzyskuje się drukując na płaskim podłożu. Druk jest tu realizowany na specjalnym podłożu z zastosowaniem aż 11 zespołów drukujących, dodatkowo wykorzystywana jest również technologia cold stampingu (tłoczenia folią na zimno). Maszyna umożliwia pełną kontrolę wizualną jakości i zadruk 360 stopni.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

Źródło: Mark Andy


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?