spot_imgspot_img

Poradnik. Barwa i jakość.

Heidelberg Polska praktycznie od zawsze popularyzuje wiedzę w poligrafii. Od lat także wydaje wydawnictwa lub wznawia te, które w swojej zawartości mogą zaprezentować nieco nowości. Tak jest z opracowaniem, które co kilka lat jest wznawiane i dotyczy szeroko rozumianej barwy… Poradnik. Barwa i jakość.

Okładka wydania

Korzystając ze wstępu… Natura  i  postrzeganie  barwy. Jak panować nad jej poprawną reprodukcją w poligrafii. Poradnik „Barwa i jakość” to już kolejne wydanie w języku polskim, uzupełnione i odświeżone w zakresie parametrów pomiarowych w kolo­rymetrii, systemów wspomagających poprawność reprodukcji  barwnej w poligrafii oraz innowacyjnego rastra MultiDot®.

Gdyby policzyć wydania oryginalne w wersji niemieckiej i angielskiej, to od momentu pojawienia się tego wydawnictwa w roku 1995, kilka tysięcy egzemplarzy trafiło do polskich drukarń, a także szkół średnich zawodowych oraz wyższych kształcących w zakresie poligrafii.

Poradnik ten trafił też do wielu agencji reklamowych, wydawnictw i innych szkół, a także osób prywatnie zainteresowanych tą tematyką. Nasze narzędzia stosowane w zakresie reprodukcji barwy i sposób ich wykorzystania są coraz doskonalsze, ale podstawy w tym zakresie na przestrzeni lat pozostają te same.

A w środku między innymi:

  • Światło i barwa
  • Reprodukcja barw w drukowaniu
  • Densytometria
  • Kolorymetria
  • Systemy wspomagające procesy sterowania barwą
  • Innowacyjny raster amplitudowy MultiDot

Opracowanie graficzne i redakcja wersji polskiej: Tomasz Pawlicki. Tłumaczenie i korekta (wszystkie dotychczasowe wydania w j. polskim): Janusz Żak, Tomasz Pawlicki, Andrzej Kunstetter, Halina Anuszewska, Bartłomiej Słomski, Robert Wieczorek. Nowe teksty do obecnego wyd. polskiego (4.14, rozdz.6): Andrzej Kunstetter, Marek Chmielewski.

Dokładnie to wydawnictwo i wiele innych bardzo ciekawych, można pobrać bezpośrednio TUTAJ.


NIEZBĘDNIK POLIGRAFA


Źródło: Heidelberg Polska

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING