spot_imgspot_img

Pomiar i kontrola barwy. Seminarium FOCA. Tak było

Małgorzata Lososova-Ungradova z firmy X-Rite Pantone w swojej prezentacji poruszyła tematy związane z postrzeganiem barwy i jak ona wpływa na nasze życie. Jak podkreśliła, każdy z nas widzi barwę zupełnie inaczej i na jej postrzeganie ma wpływ miejsce w którym jesteśmy, nasz wiek, czy chodzimy w okularach czy nie… bo barwa to fale świetlne, które są przetwarzane przez nasz mózg i odpowiednio definiowane.

Widmo światła widzialnego … poruszamy się w świecie barwy w granicach 400-700 nanometrów. To co widzimy można porównać do tęczy.  Jak jest rozłożone światło, to wszystko zależy od tego, jak dany obiekt je odbija i jak dociera do nas. Właściwie nie widzimy całości, bo dany obiekt część światła również pochłania… a my jedynie widzimy fale odbite.

Jak mówiła Małgorzata Lososova-Ungradova, obserwujemy w dzień, że trawa jest zielona, natomiast w nocy jest po prostu szara… Chyba normalne, prawda?

4 grudnia 2019 r. firma Reprograf-Grafikus oraz X-Rite Pantone zaprosiła klientów na spotkania poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. FOCA (Fundamentals of Colour and Appearance) jest już uznanym seminarium, które cieszy się ogromną popularnością wśród wielu osób, które poszukują konkretnej wiedzy dotyczącej barwy, jej zarządzania i pomiaru. Jak myślicie, czy jest szansa na to, by FOCA powróciła?

To jedno z niewielu seminariów, gdzie mogli się spotkać nie tylko poligrafowie, ale także osoby związane z wykorzystaniem barwy w realizacji absolutnie różnych projektów – i dowiedzieć się bardzo dużo o barwie.

Być może…

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING