spot_imgspot_img

Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze

Podczas wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Chinach 22-26 czerwca 2024 r. podpisano pięć kluczowych porozumień dwustronnych. Przy okazji podpisano Akt umowy pomiędzy Polską Izbą Druku, Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga, Szanghajskim Stowarzyszeniem Poligrafów, SPPC oraz Exceed podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego, które odbyło się 25 czerwca 2024 w Chińskiej Republice Ludowej.

Nowe możliwości eksportowe | W rozmowie z Przewodniczącym Stałego Komitetu Zhao Lejiem, prezydent Duda wyraził nadzieję na dalsze umocnienie relacji oraz zwiększenie eksportu polskich towarów do Chin, dążąc do wyrównania bilansu handlowego między krajami.

Wzmocnienie polsko-chińskiego partnerstwa strategicznego (2024-2027) | Polska i Chiny zgodziły się na wprowadzenie planu działania na lata 2024-2027, mającego na celu wzmocnienie wszechstronnego partnerstwa strategicznego. Kluczowe obszary współpracy to m.in. gospodarka, handel i inwestycje.

Polska i Chiny dostrzegają potencjał wzajemnej współpracy gospodarczej i handlowej. Strony będą promować zrównoważone partnerstwo gospodarcze i handlowe oraz przeciwdziałać nierównowadze handlowej poprzez zapewnienie szerszego dostępu polskich produktów na rynek chiński.

Strony zobowiązały się do promowania eksportu polskich produktów, w tym mięsa drobiowego, borówek, fasoli i dzikich zwierząt wodnych do Chin. Zdecydowano także o uproszczeniu procedur inspekcji i kwarantanny.

Chiny wyrażają gotowość do zwiększenia importu z Polski za pośrednictwem Grupy Roboczej ds. Promowania Współpracy w Handlu.

Wsparcie ściślejszej współpracy między agencjami handlowymi i inwestycyjnymi, jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Chińska Rada Promocji Handlu Międzynarodowego. Strony będą wspierać inwestycje w sektorach pojazdów elektrycznych, zielonego rozwoju, logistyki i innych.


Przy okazji podpisano Akt umowy pomiędzy Polską Izbą Druku, Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga, Szanghajskim Stowarzyszeniem Poligrafów, SPPC oraz Exceed podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego, które odbyło się 25 czerwca 2024 w Chińskiej Republice Ludowej.


Plan działania na lata 2024-2027 jest ukierunkowany na pogłębienie współpracy i zwiększenie wzajemnego zaufania między Polską a Chinami. Przyniesie to korzyści obu stronom w kluczowych sektorach gospodarczych, technologicznych i społecznych.

Źródło: Prezydent.pl, Polska Izba Druku


KALENDARZ WYDARZEŃ


Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING