spot_imgspot_img

POLAR prezentuje nową wykrawarkę

Innowacja z Niemiec: LabelSystem DCC-12 firmy POLAR Mohr przekonuje najnowszym sterowaniem przemysłowym i zwiększoną o 25 procent wydajnością. System ten zostanie zaprezentowany na targach LabelExpo w Brukseli.

POLAR LabelSystem DCC-12 jest przeznaczony do wysoce zautomatyzowanej produkcji inline etykiet sztancowanych w stosach, wykonanych z tworzyw sztucznych, takich jak folie OPP wykorzystane do formowania wtryskowego. Nowy system sterowania umożliwia 25-procentowy wzrost wydajności, dzięki czemu nowa maszyna DCC-12 osiąga wydajność 10 cykli na minutę. Jest to niezwykła wydajność przy minimalnym zapotrzebowaniu na siłę roboczą. Dzięki temu system nadaje się również do podwójnego zastosowania; inne wykrojniki nie są wystarczająco wydajne do drukowania etykiet na papierze.

Wykrojnik można obejrzeć na targach LabelExpo w Brukseli w dniach od 26 do 29 kwietnia 2022 r. Firma POLAR Mohr jest od wielu lat reprezentowana na największych na świecie targach branży etykiet i opakowań. W roku 2022 producenta maszyn tnących będzie można spotkać jak zwykle w hali 7 na stoisku A29.

Zoptymalizowane oprogramowanie | Sterowanie HMI oraz pojemnościowy, kolorowy wyświetlacz 4c ułatwiają obsługę, a intuicyjny design spełnia standardy dzisiejszych tabletów i smartfonów. Przyszłościowy, nowy system sterowania przemysłowego umożliwia nowoczesne zarządzanie alarmami, zdalną konserwację i diagnostykę, jak również integrację z cyfrowym obiegiem pracy. Wbudowana technologia serwo poprawia stabilność procesu i wydłuża czas przestojów w produkcji: system pracuje bardziej płynnie, a prędkości startu i hamowania mogą być ustawiane niezależnie.

Nowy wykrojnik umożliwia również ponowne uruchomienie maszyny bez żadnych opóźnień, podczas gdy materiał może pozostać w maszynie. Zmodernizowane zarządzanie zadaniami skraca czas przezbrojenia z 30 do 15 minut dzięki automatycznym ustawieniom wstępnym.

Odpady nadają się w 100 procentach do recyklingu | POLAR LabelySystem DCC-12 to również wynik w zakresie zrównoważonego rozwoju: wykrawarka jest w stanie obsługiwać opakowania etykiet bez kartonu. Odpady są zatem czystym monomateriałem i mogą być optymalnie poddane recyklingowi. Wykrojnik jest wentylowany i może bezpośrednio zasysać odpady. Dzięki temu można bez problemu wycinać nawet kształty o ostrych kątach poniżej 90°.

Źródło: POLAR Mohr

Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING