spot_imgspot_img

Podsumowanie roku 2021. ABC/Allied Pressroom Products Europe

Miniony rok był dla ABC/Allied Pressroom Products Europe pełen wyzwań, związanych m.in. z przeniesieniem produkcji do nowej siedziby, przy konieczności utrzymania stabilności dostaw do klientów z różnych regionów świata.

Pomimo niesprzyjającej sytuacji globalnej i dodatkowego zaangażowania we wspomnianą przeprowadzkę, firma odnotowała w nim znaczący wzrost obrotów. Jak wskazuje jej kierownictwo, to w dużej mierze zasługa zróżnicowanego portfolio produktów oraz dywersyfikacji klientów i obsługiwanych regionów świata.

Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe po raz kolejny odnotowała wzrosty sprzedaży w wielu krajach Azji i Bliskiego Wschodu oraz Rosji, przy jednoczesnym utrzymaniu stabilnej pozycji na rodzimym, polskim rynku.

„Biorąc pod uwagę sytuację na rynku lokalnym, w kontekście rosnących kosztów surowców, ale też tych związanych z logistyką, dużym atutem jest fakt, że naszą produkcję realizujemy w podwarszawskim zakładzie – podkreśla Konrad Lewandowski, kierujący ABC/Allied Pressroom Products Europe.

– Tu wytwarzana jest cała chemia oferowana pod marką ABC/Allied, poza proszkiem drukarskim. Fakt ten daje nam dużą przewagę nad konkurencją, gdyż spadki na polskim rynku sprzedaży chemii, jakie przyniósł rok 2021 (wynikające m.in. z likwidowanych zakładów poligraficznych oraz niestabilnego popytu uwarunkowanego całym otoczeniem biznesowym), zrekompensowane zostały znaczącymi wzrostami sprzedaży do innych krajów. O naszych zadowalających wynikach za rok ubiegły w dużej mierze zdecydowały duże zamówienia z Rosji, Bliskiego Wschodu oraz Azji Pacyficznej. Biorąc pod uwagę wszystkie obsługiwane przez ABC/Allied Pressroom Products Europe regiony świata, nasze obroty w 2021 roku znacząco wzrosły, co odnotowujemy z dużą satysfakcją”.

Nowa siedziba, nowe możliwości | W drugiej połowie roku firma przeniosła się do nowej siedziby w Starej Iwicznej k. Warszawy. Lokalizacja ta, jak podkreśla Konrad Lewandowski, znacząco poprawiła kwestie logistyczne firmy. Umożliwia ona również systematyczną rozbudowę mocy produkcyjnych oraz magazynowych:

„Obecnie mamy tu do dyspozycji halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ok. 1000 m2. Tu odbywa się proces wytwórczy i konfekcjonowanie gotowych wyrobów. Stąd też realizowana jest wysyłka na cały świat – dlatego tak ważne były udoskonalenia pod względem logistyki. Tu duże znaczenie ma bliskość trasy S7 i południowej obwodnicy Warszawy. Warto również podkreślić wyższy komfort pracy zatrudnionych u nas osób – ponad 150 m2 nowej siedziby zajmują bowiem biura, przestrzeń konferencyjna i socjalna”.

Konrad Lewandowski przyznaje, że rosnące zamówienia z różnych regionów świata (firma obsługuje klientów z Europy, Azji, Afryki, Australii) stymulują kolejne inwestycje w rozbudowę powierzchni magazynowej:

„W tym roku planujemy wybudować nową halę magazynową oraz postawić specjalny kontener do ogrzewania surowców. To w jeszcze większym stopniu poprawi warunki pracy i stworzy nową przestrzeń dla procesów konfekcjonowania i pakowania. W kontekście magazynowania mówimy nie tylko o przechowywaniu gotowych wyrobów, ale też różnego typu pojemników na chemię, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań naszych odbiorców”.

Hity sprzedażowe ABC/Allied | Na zadowalające wyniki sprzedaży w 2021 roku w dużym stopniu wpływ miała niesłabnąca – jak podkreśla Konrad Lewandowski – popularność wybranych produktów z oferty firmy.

„Bardzo duże zainteresowanie wciąż odnotowujemy w kontekście proekologicznego buforu All Star Fount, który pozwala zminimalizować bądź całkowicie wyeliminować alkohol z procesu drukowania. Preparat ten podnosi ekonomię i ekologię produkcji poligraficznej, wpływa też na wyższą jakość finalnych produktów. Jest on z powodzeniem stosowany przez coraz większą grupę naszych klientów, m.in. czołowe polskie drukarnie dziełowe. Coraz częściej też sięgają po niego firmy, specjalizujące się w wytwarzaniu opakowań bazujących na kartonie i tekturze falistej”.

To właśnie zamówienia realizowane dla drukarń opakowaniowych, jak wskazuje Konrad Lewandowski, w dużej mierze wpłynęły na wzrosty odnotowane przez ABC/Allied Pressroom Products Europe. Inne produkty z oferty firmy, jakie cieszyły się w ubiegłym roku największym zainteresowaniem to Blast – środek myjący i regenerujący do wałków farbowych i obciągów gumowych, MRC 88 – zmywacz i regenerator do duktorów wodnych oraz proszek drukarski – Spray Powder. Rośnie też popularność Hydrolube – dodatku do roztworu nawilżającego, który redukuje osadzanie się pyłu papierowego na obciągach gumowych oraz chroni emulsję na formach drukowych przed nadmiernym wytarciem.

„Warto zauważyć, że poza proszkiem, wszystkie produkowane są lokalnie – w Starej Iwicznej. Wszystkie też są wysoko oceniane przez naszych klientów z segmentu druku offsetowego, zarówno arkuszowego jak i zwojowego. Chwalą oni z jednej strony jakość samej chemii, z drugiej – wszechstronność i kompleksowość oferty. Warto bowiem nadmienić, że w przypadku wdrożenia chemii ABC/Allied np. na wszystkich maszynach offsetowych pracujących w drukarni, zapewniamy naszym klientom dodatkową opiekę posprzedażową wpisaną w cały kontrakt. Składają się na nią m.in. regularne wizyty techników, którzy dokonują pomiarów parametrów druku i – w razie potrzeby – niezbędnych regulacji; systematyczne szkolenia na temat nowych rozwiązań pojawiających się w ofercie ABC/Allied czy też dostęp do wiedzy eksperckiej, jaka stoi za wieloletnimi doświadczeniami rynkowymi całej grupy”.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak