spot_imgspot_img

Podsumowanie Akcji Pomagamy #sPRINTem 2021. Aktualizacja

Dzięki Akcji Pomagamy #sPRINTem wsparcie otrzymało dwunastu wychowanków z Fundacji ESPA. Członkowie branży poligraficznej wspólnie spalili blisko 2,5 mln kcal przyczyniając się do uśmiechu wielu dzieciaków. Czy to koniec pomocy?

Firma LFP Industrial Solutions w 2021roku wdrożyła autorski program Pomagamy #sPRINTem, którego celem była popularyzacja wśród branży poligraficznej zdrowia, aktywności fizycznej, a także idei wspólnego spalania kalorii, a co najważniejsze pomagania dzieciom i młodzieży w lepszym starcie w przyszłe, dorosłe życie. Każdego dnia wielu uczestników akcji rejestrowało swoją aktywność sportową, a osoba, która w miesiącu spaliła najwięcej kalorii otrzymywała tytuł „Wzorowego Pomagacza”.

Tym samym firma LFP Industrial Solutions przekazywała każdego miesiąca dedykowane środki finansowe Fundacji ESPA dla dzieci na poszerzanie ich wiedzy oraz rozwój zdolności.

Branża poligraficzna wspólnie Pomaga #sPRINTem

Wspólnie spalono 2 465 796 kcal. Biorących udział nie odstraszała żadna pora roku, ani żadna pogoda. Uczestnicy nabijali kalorie w różnych ciekawych dyscyplinach, jedni przy codziennym dojeżdżaniu rowerem do pracy, inni w biegach np. wysokogórskich, inni podczas wędrówek, siłowni, basenu, a jeszcze inni chociażby na spacerze z psem, czy przy pracach ogrodowych. 52 286 kcal – to największa ilość kalorii spalona przez jedną osobę podczas jednego miesiąca. Z kolei rekordzista, który ćwiczył miesiąc w miesiąc spalił tym samym przez cały rok aż 284 343 kalorie! Co ciekawe pośród osób rejestrujących swoje sportowe zmagania można było dostrzec również talent artystyczny w postaci robienia świetnych zdjęć z treningów.

Przez okres 12-tu miesięcy w różnych częściach Świata można było spotkać uczestników, którzy uprawiali sport jednocząc się w społecznej sprawie, pomagając tym samym wychowankom Fundacji.

Jak komentuje Norbert Palimąka, Prezes Fundacji ESPA „Nasza Fundacja zajmuje się wsparciem pieczy zastępczej dzieciaków, które pochodzą z różnych środowisk. Sami jako Fundacja możemy trochę, ale z pomocą innych osób, firm czy instytucji możemy zdziałać jeszcze więcej. Niezależnie czy jest to pomoc finansowa czy rzeczowa, to pomaganie jest fajne, jest dobre, daje sporo satysfakcji, a tym samym jest ogromnym wsparciem dla tych, którym się pomaga. Dobrym przykładem, do którego naśladowania gorąco zachęcam jest firma LFP Industrial Solutions, która wdrożyła swój autorski program i od ponad roku wspiera edukacyjne dzieciaki w rożnego rodzaju zajęciach dodatkowych, fundując im co miesiąc stypendia po to, aby się rozwijały i poszerzały wiedzę. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim „Pomagaczom”.

Jak dodaje Agnieszka Stachurska, Key Account Manager z drukarni Antare „Ogromnie się cieszę, że mogę uczestniczyć we wspaniałej inicjatywie jaką jest Pomagamy #sPRINTem. To nie tylko mobilizacja do aktywności sportowej, ale sporo pozytywnej energii, a przede wszystkim szerzenie niesienia pomocy potrzebującym jej dzieciom.”

Będzie kontynuacja!

Akcja Pomagamy #sPRINTem była przewidziana na rok 2021, jednak Zarząd LFP Industrial Solutions zdecydowanie nie zaprzestaje działać w niesieniu pomocy. Akcja z nowym regulaminem zostaje w przyszłym roku na nowo uruchomiona.

Jak komentuje Maciej Bizoń, Prezes Zarządu LFP Industrial Solutions: „Wiemy, że nie jesteśmy w stanie pomóc całemu Światu, ale możemy zmienić Świat dzieciakom, którym udaje się pomóc dzięki wdrożonemu programowi”. Marcin Wójcik, Wiceprezes dodaje: „W naszym kraju temat „pieczy zastępczych” to gigantyczne wyzwanie, bo przecież każde dziecko zasługuje na dom pełen troski, miłości i bezpieczeństwa. Dlatego już zdradzamy, że w roku 2022 zamierzamy uczestniczyć w kolejnym projekcie realizowanym przez Fundację ESPA.”

Dołącz do Akcji Pomagamy #sPRINTem 2022. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Organizatora.

Źródło: LFP Industrial Solutions

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING