spot_imgspot_img

Podcast #121. Sceptycznie o robotyce. Serio?

Jeżeli tylko wysłuchaliście podcastów z Tadeuszem Figurskim i Tomaszem Kugaudo na temat robotyki, to wisienką na torcie jest rozmowa, której premiera jest dzisiaj. To już 21 sezon podcastów!

Temat robotyki rozpala wyobraźnię w drukarniach. Chociażby dlatego, że ruszyły kolejne dotacje ze środków unijnych i całkiem spora grupa drukarni postanowiła zdobyć środki na rozwój automatyzacji produkcji – w tym robotykę. Powodów jest wiele. Chociażby to, że na rynku pracy brakuje coraz więcej osób w naszej branży, które mogłyby podjąć pracę. Roboty może nie są lekarstwem na wszystko, ale póki ktoś nie myśli – przynajmniej głośno – o ich opodatkowaniu, to chyba temat nabiera powoli całkiem realnych kształtów.

Nadal nieliczne instalacje robotów w drukarniach pokazują, że mogą one w wspaniale się sprawdzić w warunkach, jakie panują w drukarni. Obsługa ich jest na tyle łatwa, że praktycznie nie stwarza problemów dla drukarni.

Swoją drogą, ilość miejsc bez względu na specjalizację drukarni, w których można te roboty zainstalować robi wrażenie. Oczywiście, pytań jest cała masa, ale ogólnie… chyba nie ma innej drogi rozwoju.

Do rozmowy o robotach w drukarniach zaprosiliśmy Pawła Szpila z firmy 2Press, jak pamiętacie, dużego sceptyka tego typu rozwiązań. Minęło trochę czasu i my też byliśmy ciekawi, jak Paweł dzisiaj patrzy na robotykę… zwłaszcza, że podczas targów drupa 2024 spotkaliśmy go na stoisku z robotami… Sceptyk? A może już nie? Zapraszamy do wysłuchania podcastu – rozmowy o poligrafii.

Paweł Szpil gościem podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA. A w nim wiele tematów dotyczących szeroko rozumianej poligrafii. Jednak bez nadęcia. Z dozą humoru i wiedzy. Nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, wiedzą i nieco innym pojmowaniem tego, co wiąże się nam wszystkim z pojęciem “poligrafia”.

Zatem technologia, innowacyjność, wzloty i upadki, projekty, które udało się zrealizować i takie, które jeszcze muszą poczekać. Jednym słowem … POLIGRAFIA.

Wszystkie podcasty zostały przez naszą redakcję podzielone na sezony, w których prezentujemy od 6 do 7 odcinków. Wiele z tych tematów nie straciło swojej aktualności. Warto słuchać. Podcasty redakcji ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL powstają w Studio 3po3. Prowadzącym jest Mirosław Pawliński red. naczelny. Słuchaj na YouTube, Spotify, Apple Podcasts oraz Deezer.

Część z naszych gości prezentujemy poniżej. Jeżeli tylko chcesz zadać dodatkowe pytania naszym gościom, skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej. Na pewno z Twojego pytania skorzystamy.

Naszymi gośćmi byli dotychczas między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (SCODIX), Paweł Szpil (2Press), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Canon), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo)… i cała grupa tych, których usłyszeliście i usłyszycie już wkrótce…

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING