spot_imgspot_img

Papier do druku wykonany z włókien konopnych

Podczas Frankfurckich Targów Książki 2021 niemiecki producent papieru Hahnemühle zaprezentował pierwszy na świecie hybrydowy papier do druku wykonany z włókien konopnych. Nowy niepowlekany papier do druku książek i broszur jest specjalnie zaprojektowany do szybkich systemów druku atramentowego, offsetu analogowego i innych elastycznych systemów druku cyfrowego.

“Jest to pierwszy papier wykonany ze zrównoważonych włókien konopnych uprawianych w Europie, przeznaczony do druku produktów przyjaznych dla środowiska. Urzeka autentycznością i wrażeniami dotykowymi papieru wykonanego ze zrównoważonych włókien konopnych. Papier konopny Hahnemühle zapewnia doskonałe rezultaty w druku tekstu, zdjęć i obrazów dla autorów, agencji, dostawców usług poligraficznych i wydawców – mówi Heidemarie Hinger, Product and Business Development Manager w Hahnemühle.

Ekskluzywny papier konopny dla książki “H is for Hemp” | Papier został opracowany wyłącznie do druku książki “H is for HEMP”, innowacyjnej encyklopedii konopi autorstwa fotografki i autorki Maren Krings.

“Dzięki mojej światowej dokumentacji fotograficznej i badaniom nad konopiami chcę zachęcić ludzi do wyjścia ze swojej strefy komfortu i zaangażowania się w proaktywne rozwiązywanie problemów związanych z naszym kryzysem społeczno-ekologicznym. Znalezienie papieru konopnego do wydrukowania mojej książki było częścią mojego zobowiązania, aby moja praca była bardziej zrównoważona i aby używać konopi wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Papier konopny Hahnemühle przerósł moje oczekiwania, oferując piękne wrażenia dotykowe i sensoryczne oraz nadając książce świeży i zupełnie nowy wygląd. Jednocześnie zamyka on pętlę ochrony rodzimych lasów i poszukiwania alternatywnych surowców do produkcji papieru” – mówi fotograf i autorka opowiadań o wpływie klimatu Maren Krings.

Podobnie jak wszystkie gatunki papieru, nowy papier konopny jest produkowany z użyciem czystej wody źródlanej, której Hahnemühle używa od początku swojej działalności w jedynym zakładzie produkcyjnym firmy, położonym w naturalnym rezerwacie. Woda jest wprowadzana do pobliskiej rzeki po zakończeniu zamkniętego cyklu pracy maszyny papierniczej – bez chemicznych środków czyszczących, biocydów czy konserwantów. Energia wykorzystywana do produkcji pochodzi wyłącznie ze źródeł w 100% odnawialnych.

Papier konopny do szybkich systemów druku atramentowego, offsetu analogowego i innych elastycznych systemów druku cyfrowego | Papier konopny do druku cyfrowego Hahnemühle Hemp charakteryzuje się niepowtarzalną strukturą nadawaną przez filc wełniany bezpośrednio w procesie produkcji, jest bezkwasowy, a więc wysoce odporny na starzenie i wegetację. Dostępny jest w dwóch gramaturach, jako papier o gramaturze odpowiednio 280 g/m² i 80 g/m². Hahnemühle Hemp jest oferowany w rolach do 50 cali (127 cm). Zalecany m.in. do arkuszowych urządzeń cyfrowych HP Indigo oraz  zwojowych HP PageWide.

Dodatkowo, Hahnemühle oferuje papier Cold Pressed Art Paper 250 do cyfrowego druku książek, który otrzymał maksymalny certyfikat jakości 3 gwiazdek od HP Indigo. Jest to pierwszy na świecie certyfikowany papier FineArt przeznaczony do cyfrowego druku książek… więcej na WWW.

Źródło: Hahnemühle

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING