spot_imgspot_img

Nowe badanie dokumentuje drastyczną redukcję śladu węglowego przy porównaniu druku fleksograficznego z drukiem wklęsłym

- Reklama -

Pekiński Instytut Komunikacji Graficznej (BIGC) przeprowadził niezależne badanie porównujące ślad węglowy druku fleksograficznego ze śladem węglowym druku wklęsłego

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, spółka zależna Asahi Kasei, poinformowała dziś wraz z Beijing Institute of Graphic Communication (BICG), niezależnym organem, o przeprowadzeniu badania w celu lepszego zrozumienia różnic w śladzie węglowym między drukiem wklęsłym z użyciem tuszu rozpuszczalnikowego a drukiem fleksograficznym z użyciem tuszów wodnych, rozpuszczalnikowych i UV.

BIGC jest jedynym uniwersytetem licencjackim w Azji, który koncentruje się na drukowaniu, publikowaniu i mediach, a także jest pionierem w zakresie publikacji i drukowania szkolnictwa wyższego w Chinach. Niezależne badanie przeprowadzono w okresie od 1 października do 4 grudnia 2023 r. pod nadzorem Lixina Mo, profesora, doktora, nauczyciela w School of Printing and Packaging Engineering, BICG i dyrektora Beijing Printed Electronics Engineering Technology Research Center. Pełny raport będzie dostępny w styczniu 2025 r.

dr Mo

Mając to na uwadze, BICG przeprowadziło ankietę i badania na miejscu, aby zbadać obecny stan rozwoju przedsiębiorstw druku fleksograficznego i wklęsłego w chińskim przemyśle druku opakowań.

Celem tego badania była analiza porównawczych zalet, istniejących niedociągnięć i potencjału rozwojowego technologii druku fleksograficznego, w tym ich aspektów zrównoważonego rozwoju.

Wyniki | Badanie wykazało, że firmy poligraficzne i opakowaniowe w Chinach odniosą znaczne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, jeśli przejdą z druku wklęsłego na fleksografię lub przynajmniej zaczną wprowadzać fleksografię do swoich działań.

Profesor zauważył, że nawet w przypadku stosowania tuszy rozpuszczalnikowych w druku wklęsłym emitowano ponad trzykrotnie więcej ekwiwalentu CO2 / m2 , co potwierdzają wyniki testów przeprowadzonych w jednym miejscu, gdzie stosowano obie technologie.

Źródło: Asahi


Prenumeruj newsletter Świat Poligrafii Professional
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

ANKIETA

Zapraszamy do udziału w kolejnej ankiecie. Dużo się mówi o zmianie, jaka następuje w obszarze druku od strony formatu i technologii. Co Wy o tym myślicie?

PYTANIE: Czy urządzenia drukujące w technologii cyfrowej w formacie B2 wyprą z rynku offset w tym samym formacie?

Dziękujemy za Twój czas. Wyniki zaprezentujemy na łamach portalu i czasopisma. 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Stowarzyszenie Natureef

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio