spot_imgspot_img

Mocni przetrwają, słabi upadną??? Aktualizacja

Na początek 7 sezonu NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA ruszamy z dobrym akcentem.  Tak, to już sezon 7. W każdym sezonie przygotowujemy dla Was minimum 6 podcastów emitowanych zawsze w czwartek 24.02.2022 r. o tej samej porze, czyli o godz. 15:00. Zapowiedzi kolejnych odcinków możecie zobaczyć TUTAJ! A co w najbliższym?…

Teraz patrzymy prosto w oczy. Bez nawijania makaronu na uszy. W jakim miejscu jesteśmy? Co w poligrafii dzieje się dobrego i nie tylko? Jak mamy poradzić sobie z bezmiarem „…nieładu…”? Już dzisiaj wiemy o spektakularnych zamknięciach drukarni, sprzedażach i przejęciach. Co zatem czeka nas w najbliższym czasie? Małe podsumowanie i rozmowa w dużym tempie z Pawłem Szpilem (Reprograf-Grafikus)… choć nie wszystko możemy powiedzieć głośno.

Nie ma co kryć, że wszystkie zmiany wprowadzane na kolanie przez rządzących, powodują jedynie potężne zamieszanie. Wiemy, że trwają rozmowy o tym, by drukarnie połączyły swoje siły. Ktoś kogoś chce kupić, bo ktoś chce swój biznes poligraficzny sprzedać. I choć rozmowy rozpoczęły się jeszcze w starym 2021 roku, to sytuacja zmieniła się diametralnie po 1 stycznia 2022.

Co przyniosą kolejne miesiące? Tego dzisiaj nikt nie wie. Warto jednak zauważyć, że w UPM nadal nie zakończył się strajk zakładów zlokalizowanych w Finlandii. Dlaczego o tym wspominamy? Bo praktycznie przez dwa i pół miesiąca nie jest produkowany papier, karton i papier na etykiety. Tak naprawdę  to ogromny tort rynku europejskiego. Nie straszymy nikogo, ale wiemy, że tego produktu – a właściwie produktów wypuszczanych na rynek europejski spod tej marki, może najzwyczajniej w świecie zabraknąć.

To potężne wyzwanie dla wydawnictw, producentów opakowań, lekarstw, etykiet, prasy itd. Najciekawsze jest jednak to, że temat w ogóle nie istnieje w naszej… polskiej świadomości. Przerażające. Zatem… do jutra!

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING