spot_imgspot_img

Mitsubishi Electric oraz Koenig & Bauer

Mitsubishi Electric, wiodący dostawca kontaktowych czujników obrazu (CIS), oraz Koenig & Bauer, pionier w dziedzinie przemysłowych zastosowań druku i systemów przetwarzania obrazu inline do różnych zastosowań, podpisały list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy.

Celem uzgodnionego partnerstwa strategicznego jest połączenie mocnych stron obu firm w celu zaoferowania znormalizowanych, wysokiej jakości komponentów do przemysłowego przetwarzania obrazu dla sektora produkcji elektrod do ogniw akumulatorowych.

Poprzez integrację systemów CIS firmy Mitsubishi Electric i jednostek oświetleniowych firmy Koenig & Bauer firmy partnerskie dążą do opracowania różnych modułów, które stworzą idealne warunki obrazowania dla powierzchni ogniw baterii, które są trudne do sprawdzenia za pomocą konwencjonalnych i obecnie dostępnych systemów.

Moduły te umożliwią producentom ogniw akumulatorowych zwiększenie wydajności produkcji folii elektrodowych, zmniejszenie ilości występujących błędów oraz zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności ich produktów. Moduł będzie również kompatybilny z foliami elektrodowymi dla różnych typów ogniw akumulatorowych – takich jak ogniwa cylindryczne, pryzmatyczne lub kieszeniowe – i będzie mógł obsługiwać różne procesy produkcyjne.

Partnerstwo pomiędzy firmami Mitsubishi Electric oraz Koenig & Bauer jest odpowiedzią na spodziewany wzrost popytu na akumulatory litowo – jonowe w związku z rosnącą popularnością pojazdów elektrycznych, a także rosnącym zapotrzebowaniem w branży elektroniki użytkowej i sieci energetycznej. Według obliczeń Boston Consulting Group, podaż baterii litowo – jonowych będzie musiała wzrosnąć dziesięciokrotnie do 2030 roku, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku.

Przemysłowe przetwarzanie obrazu jest kluczową technologią, która może pomóc producentom akumulatorów osiągnąć ten cel poprzez poprawę kontroli jakości i możliwości automatyzacji przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów zrównoważonego rozwoju i redukcji kosztów.

(od lewej do prawej): Julian Schubert (Wiceprezes) Carsten Diederichs (Senior Manager) (w Koenig & Bauer), Martin Messy (Dyrektor CIS, Mitsubishi Electric)

Po pierwszych wspólnych projektach czujniki CIS firmy Mitsubishi są już z powodzeniem stosowane w wielu branżach w połączeniu z jednostkami oświetleniowymi firmy Koenig & Bauer. Zawarte obecnie partnerstwo jest kolejnym logicznym krokiem w wykorzystaniu synergii i oferowaniu rozwiązań o wartości dodanej na szybko rozwijającym się rynku.

Źródło: Koenig & Bauer


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak