spot_imgspot_img

Meech International rozbudowuje swoje zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii

Meech International, jeden z wiodących światowych producentów technologii kontroli elektrostatyki , czyszczenia wstęgi i technologii sprężonego powietrza, rozbudował siedzibę swojej brytyjskiej centrali w Oxfordshire o nowy zakład produkcyjny o powierzchni 29 000 stóp kwadratowych (około 2700 metrów kw.) w Tungsten Park – zaledwie kilka metrów od głównego budynku. W nowej jednostce mieści się produkcja, zakupy, przetwarzanie zamówień i obsługa klientów firmy Meech. Pracuje tam około 40 pracowników.

„Jesteśmy zachwyceni dodaniem nowej jednostki”, mówi Chris Francis, dyrektor generalny Meech. „Uruchomienie pracy w nowym budynku to wynik znacznego wzrostu liczby zamówień. Większa przestrzeń produkcyjna umożliwia sprawniejsze współdziałanie zespołom i daje każdemu z nich przestrzeń potrzebną do dalszego wzrostu.” 

„Zwolniona przestrzeń w istniejącym wcześniej budynku daje miejsca na rozwój badań, w które inwestujemy coraz więcej. Dzięki temu możemy nadal dostarczać innowacyjne, zorientowane na klienta rozwiązania dla branż, z którymi współpracujemy.” 

„Tungsten Park znajduje się bardzo blisko naszej siedziby. Oprócz łatwej komunikacji, jego nowoczesny i przestronny charakter sprawia, że jest to przyjemne środowisko do pracy dla personelu. Jesteśmy dumni, że mamy siedzibę w Witney i cieszymy się, że służymy dobrze lokalnej społeczności.” 

„Na przestrzeni lat zaobserwowaliśmy znaczny wzrost jako firma. Nowa jednostka daje nam platformę do dalszego rozwoju zasobów badawczo-rozwojowych, co pozwoli zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie rynku. Ta zmiana struktury przyniesie korzyści klientom firmy Meech i samej firmie. 

O Meech International 

Założona w 1907 roku z siedzibą w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii firma Meech International specjalizuje się w opracowywaniu i wytwarzaniu sterowników elektrostatycznych i powiązanych rozwiązań. Asortyment produktów Meech jest podzielony na trzy kluczowe grupy: kontrola statyczna, technologia powietrzna oraz kontaktowe i bezkontaktowe systemy czyszczenia wstęgi. Są one szeroko stosowane w wielu gałęziach przemysłu, w tym w poligrafii, pakowaniu, przetwórstwie, tworzywach sztucznych, motoryzacji, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Dzięki ugruntowanej ogólnoświatowej sieci filii i dystrybutorów około 80% systemów produkowanych przez Meech jest sprzedawanych na 45 rynkach zagranicznych.

Meech jest posiadaczem jednej z najbardziej prestiżowych nagród w Wielkiej Brytanii za osiągnięcia biznesowe, The Queen’s Award for Enterprise: International Trade. Przyznana w 2019 roku za „nieustanne osiągnięcia w handlu międzynarodowym, utrzymujące się przez co najmniej sześć lat”. Ten prestiżowy tytuł będzie ważny do 2024 roku.

Źródło: Meech International

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING