spot_imgspot_img

Mark Andy na targach Labelexpo Europe 2022

Mark Andy oficjalnie potwierdziła swoje uczestnictwo w targach Labelexpo Europe 2022, jakie odbywać się będą w Brukseli w dniach 26–29 kwietnia. Na jej stoisku (nr 4C45) znajdą się dwie hybrydowe/cyfrowe maszyny – Digital Series HD i Digital Series iQ. Ich prezentacje na kwietniowych targach mają podkreślać wszechstronność i kompleksowość oferty firmy, uwzględniającej różne rozwiązania umożliwiające szybką i wydajną produkcję etykiet, zarówno na etapie prepress, drukowania i uszlachetniania, jak też zarządzania workflow. Mark Andy będzie też promować swój dział zaopatrujący przedsiębiorstwa poligraficzne w materiały eksploatacyjne i części zamienne.

Na stoisku targowym prezentowane będą dwie cyfrowe maszyny hybrydowe z oferty firmy: Digital Series HD i niedawno wprowadzona na rynek Digital Series iQ (powstała we współpracy z Domino). Obie – jak zapowiada producent – będą pracować podczas pokazów „na żywo”, co ma pozwolić zwiedzającym na bliskie przyjrzenie się rozwiązaniom technologicznym oferowanym w obu urządzeniach.

Dedykowane nieco innym zastosowaniom końcowym i różnym aplikacjom, obie maszyny umożliwiają sprawne ich zintegrowanie z zestawem funkcji stymulujących wzrost i rozwój użytkowników. Bazując na technice inkjetowej, oferują wysokowydajne drukowanie z rozszerzonym gamutem barwnym w trybie 6-kolorowym, z dodatkową bielą. Zarówno Digital Series HD, jak i Digital Series iQ wyposażono w znane z maszyn fleksograficznych opcje dodatkowe takie jak: lakierowanie, laminowanie, tłoczenie folią, aplikowanie kolorów specjalnych czy dekorowanie. O część związaną z wykańczaniem zadrukowanej i uszlachetnionej wstęgi dba stworzona przez Mark Andy semirotacyjna sztanca.

Tom Cavalco

„Digital Series HD i Digital Series iQ bazują na sprawdzonej przez lata technologii – stanowią dzięki temu niezawodne rozwiązania, pozwalające klientom na generowanie zysków – mówi Tom Cavalco, Executive Vice Preseident Mark Andy.

– Od ubiegłorocznej premiery na rynku amerykańskim, odnotowujemy dużą sprzedaż modelu Digital Series iQ. Ich popularność wynika m.in. z możliwości sprawnego ich zintegrowania przez drukarnie etykietowe z już istniejącą infrastrukturą.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani perspektywą pokazania tego rozwiązania po raz pierwszy w Europie. Czekamy zatem na spotkanie z Państwem na naszym targowym stoisku”.

Wprowadzona na rynek w ubiegłym roku maszyna Digital Series iQ to w pełni zintegrowane rozwiązanie, bazujące na platformie fleksograficznej Mark Andy. Maszyna jest wyposażona w wysokowydajny moduł inkjetowy Domino N610i UV. Jak podkreśla producent, model ten łączy w sobie zalety technologii cyfrowej Domino z doświadczeniem Mark Andy w obszarze drukowania i przetwarzania etykiet. W ramach jednego rozwiązania połączono tu funkcje – obsługi wstęgi, drukowania w technice fleksograficznej, dekorowania (uszlachetniania) oraz wykańczania produktu – znane z maszyn Evolution Series ze sprawdzoną technologią druku cyfrowego Domino N600.

Digital Series HD z kolei bazuje na platformie serwo znanej z flagowego rozwiązania Mark Andy do druku fleksograficznego – Performance Series P7. Maszyna dostępna jest w dwóch wersjach szerokości wstęgi: 330 mm (13 cali) i 430 mm (17 cali). Drukuje z prędkością maksymalną 73 m/min. i z rozdzielczością 1200 dpi. Mark Andy promuje Digital Series HD jako optymalne rozwiązanie dla różnego rodzaju aplikacji, gdzie liczy się najwyższa jakość. Znaleźć tu może zastosowanie szerokie spektrum podłoży, które – poza drukowaniem – można poddać dodatkowej obróbce i uszlachetnianiu inline.

Lisa Milburn, dyrektor zarządzająca Labelexpo Europe mówi: „Jest nam niezmiernie miło powitać Mark Andy w gronie wystawców tegorocznej wystawy. To niezwykle ważna informacja dla naszych gości, gdyż odwiedzając targi w Brukseli będą mieli możliwość zobaczyć po raz pierwszy w Europie nową platformę Digital Series iQ (z modułem Domino), jak też najnowszą wersję maszyny Digital Series HD”.

Źródło: Mark Andy

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING