spot_imgspot_img

Marimekko i Stora Enso: współpraca z myślą o stworzeniu nowych, „dynamicznych” i odnawialnych opakowań prezentowych

Marimekko to fińska firma produkująca według własnego wzornictwa odzież i artykuły gospodarstwa domowego. W ostatnim czasie jej przedstawiciele zwrócili się do Stora Enso z propozycją współpracy przy tworzeniu nowych, skalowalnych i odzyskiwanych opakowań dedykowanych różnym produktom z jej oferty.

Powstałe w efekcie innowacyjne i stylowe opakowania pudełkowe, wykonane z certyfikowanych materiałów odnawialnych (takich jak np. bazująca na włóknach tektura falista), uwzględniają m.in. Unikko – jeden z najbardziej znanych wzorów z oferty Marimekko. Jak podają partnerzy przedsięwzięcia, dzięki wspólnie realizowanemu procesowi projektowania, wieloletniej wiedzy i zaawansowanym rozwiązaniom produkcyjnym, Stora Enso wspiera tę fińską markę w szybkim przeobrażaniu jej pomysłów w rzeczywistość, co przekłada się na sprawną dostawę finalnych produktów do klientów.

Współpraca Stora Enso i Marimekko została nawiązana przede wszystkim z myślą o „odświeżeniu” oferowanych przez drugą z firm opakowań prezentowych. Celem było nadanie im nordyckiego charakteru, zwiększenie doświadczenia użytkownika, a także wyeliminowanie zbędnego papieru, tasiemek czy naklejek, przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającej ochrony wrażliwym, podatnym na uszkodzenia produktom takim jak talerze, wazy, tacki czy kufle.

Wychodząc naprzeciw unikalnym potrzebom klientów | Założona w 1951 roku, fińska firma Marimekko znana jest w różnych zakątkach świata z tworzonych we własnym zakresie wyrazistych, kolorowych wzorów kolorystycznych nanoszonych na tekstylia, ubrania czy wyposażenie wnętrz domowych z jej oferty. W roku 1964 na rynku pojawiła się jedna z jej najbardziej popularnych marek – Unikko. Twórcą tego kwietnego wzoru była projektantka Maija Isola. Unikko to – jak podkreślają przedstawiciele firmy – przykład silnego, globalnego symbolu tej fińskiej marki.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING