spot_imgspot_img

Konica Minolta pokazuje potencjał przyszłości druku

- Artykuł promocyjny -

„Odkryj potencjał druku” – pod tym hasłem Konica Minolta zaprezentuje, w jaki sposób wspiera i zwiększa możliwości działalności swoich klientów z sektorów druku produkcyjnego oraz przemysłowego. Podczas targów drupa 2024, na 2400 m2 w hali 8b japoński producent zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie optymalizacji procesów drukowania i ujawni aż 20 europejskich nowości. Dzięki szerokiej gamie nowych maszyn Konica Minolta odpowiada na potrzeby rynku i wyznacza nowe standardy w produkcji poligraficznej.

Przemysł 5.0 – ludzie w centrum uwagi | Przemysł 5.0 to wizja opierająca się na współpracy między człowiekiem a zaawansowanymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, robotyka, druk 3D i Internet Rzeczy (IoT). Ten model ma na celu osiągnięcie większej efektywności i elastyczności w procesach produkcyjnych, jednocześnie kładąc nacisk na zrównoważony rozwój, który uwzględnia aspekty ekologiczne i społeczne. W przemyśle 5.0 technologie współpracują z pracownikami, a nie zastępują ich, promując model produkcji, korzystny zarówno dla przedsiębiorstw, jak i społeczeństwa.

Konica Minolta poważnie traktuje koncepcję Przemysłu 5.0, w której ludzie znajdują się w centrum współpracy z maszynami. Wszystkie rozwiązania do druku cyfrowego zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności i zmniejszeniu obciążenia pracą. Umożliwiają płynną integrację zautomatyzowanych procesów maszynowych i ludzkiej kreatywności. Przykładem takiej integracji może być moduł TU-510 do maszyn z serii AccurioPress oferujący czynności introligatorskie w systemie inline, dzięki któremu otrzymać możemy gotowe produkcje poligraficzne, jak wizytówki czy ulotki. Moduł ten oferuje bigowanie, perforowanie oraz cięcie arkuszy.

AccurioJet 60000 – maszyna będzie miała swoją światową premierę na targach drupa 2024

Główna atrakcja drupa 2024: AccurioJet 60000 | Niekwestionowaną gwiazdą targów będzie nowy model marki Konica Minolta – AccurioJet 60000, szybka drukarka atramentowa UV, charakteryzująca się imponującą prędkością druku do 6000 arkuszy na godzinę. Ponadto istotnym założeniem projektowym było uzyskanie 70% produktywności poprzez ograniczenie liczby operacji wykonywanych przez operatora maszyny. Oprócz wyjątkowej wydajności operacyjnej AccurioJet 60000 gwarantuje wysoką jakość i stabilność produkcji poprzez zastosowanie skanerów do automatycznego monitorowania procesu drukowania.

Zrównoważony rozwój wpisany w DNA Konica Minolta | Zrównoważony rozwój stanowi fundament filozofii korporacyjnej Konica Minolta, która jest liderem w opracowaniu ekologicznych rozwiązań poligraficznych. Firma zajmuje czołową pozycję w tworzeniu technologii druku oszczędzających energię, co przyczynia się do redukcji zużycia zasobów, ograniczenia produkcji odpadów i obniżenia kosztów energii.

Na targach drupa każdy klient będzie mógł samodzielnie zlecić wydruk interesującego go materiału informacyjnego i reklamowego za pomocą dużych, cyfrowych wyświetlaczy umiejscowionych na stoisku. Broszury produktowe będą mogły być wydrukowane na żywo na zautomatyzowanych maszynach produkcyjnych w zaledwie kilka sekund. W uznaniu swoich wysiłków ekologicznych Konica Minolta została niedawno uhonorowana nagrodą German Enviromental Award w 2024 roku.

Innowacyjność i łatwość obsługi – drukowanie etykiet imponującym pokazie | Odwiedzający targi drupa będą świadkami w pełni zdigitalizowanego procesu produkcji etykiet – od pomysłu do gotowego produktu. Najbardziej popularna maszyna do druku etykiet Konica Minolta Accurio Label 230 będzie zaprezentowana w zestawieniu z semirotacyjnym urządzeniem DC330 Mini firmy GM. To połączenie jest doskonałym przykładem tego, jak wydajna może być profesjonalna produkcja etykiet. Podczas targów pokazana zostanie również linia konwertująca cyfrowo zadrukowane etykiety.


Na stoisku pojawi się także najnowszy model AccurioLabel400 do wysokonakładowego cyfrowego druku etykiet, z prędkością druku do 39,9 metrów na minutę, zautomatyzowaną kontrolą koloru oraz piątą stacją kolorową dla białego tonera.

20 europejskich premier – np. AccurioPress C84hc | Konica Minolta AccurioPress C84hc – to model, który zostanie zaprezentowany publicznie po raz pierwszy podczas targów drupa 2024. System wykorzystuje toner o wysokim nasyceniu kolorów, który drukuje jasne, żywe kolory. Jest to jedyna platforma na świecie, która wykorzystuje nowy toner bez ograniczeń gamy kolorów konwencjonalnych tonerów. Inne nowości – innowacyjne produkty i rozwiązania programowe od Konica Minolta to obietnica nowych, ekscytujących możliwości biznesowych dzięki przełomowym technologiom.

AccurioPress C84hc – maszyna, która oferuje najwyższą na rynku jakość reprodukcji

Rewolucja dzięki wspomaganiu i robotyce | Przyszłość produkcji druku jest zautomatyzowana. Na targach drupa 2024 Konica Minolta zademonstruje swoje zaawansowane rozwiązania z zakresu robotyki i w pełni wspomagane linie produkcyjne, wspierane przez sztuczną inteligencję. Technologie te umożliwiają płynną, wydajną i precyzyjną obsługę zadań drukowania, od przyjęcia zamówienia do wysyłki.

Nowe dochodowe obszary biznesowe: wykańczanie druku z MGI | Na targach drupa 2024 Konica Minolta zaprezentuje również swoje nowe aplikacje, które pomagają nie tylko drukarniom komercyjnym i firmom zajmującym się wykańczaniem druku, ale także właścicielom marek oraz agencjom projektowym i reklamowym w rozwijaniu nowych, dochodowych obszarów biznesowych. Wraz ze swoim partnerem MGI (MGI Digital Printing Systems), Konica Minolta zademonstruje, w jaki sposób oddzielne procesy, takie jak: złocenie, powlekanie, drukowanie i lakierowanie, można połączyć w całkowicie zintegrowany cykl produkcyjny.

Uszlachetnienia potrafią odmienić oblicze standardowej produkcji poligraficznej.

Zdalna konserwacja maszyn drukarskich jako usługa | Zwiedzający targi drupa zobaczą system, w którym użytkownicy są połączeni z serwisem Konica Minolta za pośrednictwem chmury przy użyciu smartfonów, aby zapewnić szybkie wsparcie w przypadku jakichkolwiek usterek. Na targach zostanie zaprezentowana wspierająca zdalne serwisowanie maszyn aplikacja AIReLink, która została opracowana przez Konica Minolta w oparciu o doświadczenie ponad 4000 ekspertów technicznych, która jak do tej pory pozwoliła zaoszczędzić ponad 300 tys. kilometrów podróży.

Odwiedź Konica Minolta w hali 8b | Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w przyszłość druku z Konica Minolta podczas targów drupa 2024. Przekonaj się, jak technologie i rozwiązania mogą zmienić Twój biznes oraz przyczynić się do zrównoważonego rozwoju Twojej produkcji. Co więcej, targi drupa to najlepsze miejsce na świecie, aby budować relacje w branży poligraficznej, wymienić się doświadczeniami i podzielić wiedzą.

Warto obejrzeć!

Wszystkich zainteresowanych drukiem i jego przyszłością marka Konica Minolta zaprasza do zapisania się do newslettera Club VIP, w którym znajduje się wiele interesujących informacji na temat targów drupa 2024. Po potwierdzeniu obecności na targach można otrzymać dedykowany prezent – niespodziankę. Warto być na bieżąco!

Przedstawiciele firmy Konica Minolta będą obecni w hali 8b (stoiska A40-01 do A40-6) i będą czekać na Twoją wizytę!

Źródło: Konica Minolta


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING