spot_imgspot_img

Koncepcja Push-to-Stop dla autonomicznego przetwarzania zadań

Ravensburger AG jest jednym z najbardziej znanych na świecie producentów gier planszowych i karcianych, zabawek, puzzli i książek dla dzieci. Szczycąc się zarówno niemieckimi, jak i międzynarodowymi markami, takimi jak Brio, Think-Fun i Wonder-Forge, firma zatrudnia ponad 2 300 pracowników na całym świecie. Większość jej produktów jest opracowywana i wytwarzana we własnym zakresie.

Popyt na puzzle i gry wykazuje obecnie silny wzrost. Świadczy o tym między innymi wewnętrzny wolumen druku Ravensburgera, który znacznie wzrósł w ostatnich latach. Szef produkcji firmy, Tobias Liebing, ma liczby, które to potwierdzają:

“W ciągu trzech lat liczba arkuszy wydrukowanych w Ravensburger wzrosła z 37 milionów do 49 milionów”.

Od lewej do prawej: Mirco Klumpp z zespołu sprzedaży i obsługi klienta w Heidelberger Druckmaschinen Vertrieb Deutschland GmbH (Region Południowy) oraz szef produkcji Ravensburger, Tobias Liebing. Na maszynie od lewej do prawej: Markus Deient, Project Manager & Press Operator, Stephan Lehmann, Manager Printing, oraz Hans Geist, Press Operator – wszyscy z Ravensburger.

Wysoce zautomatyzowany system drukowania | Arkuszowy druk offsetowy wykorzystywany jest w centrum kompetencyjnym do produkcji w zakładzie firmy w Ravensburgu. Gatunki papieru, formaty i sekwencja farb są w dużej mierze znormalizowane. Speedmaster XL 106-5+L firmy Heidelberg – pięciokolorowy system z jednostką lakierującą – został oddany do użytku latem 2021 roku. Rozszerzony format arkusza o wymiarach 76 x 106 cm (standardowy format: 75 x 106 cm) oznacza, że wykorzystanie obszaru arkusza do zadrukowania można zoptymalizować podczas tworzenia powtarzalności grafiki.

Speedmaster XL 106 to wysoce zautomatyzowany system z generacji 2020 z konfiguracją Push-to-Stop. Zadania dodawane do kolejki są zatem wykonywane automatycznie. Oprogramowanie pomocnicze Intellistart 3 analizuje zadania na liście i niezależnie określa, które sekwencje są gotowe do aktywacji podczas zmiany zadania. System operacyjny Speedmaster prowadzi inżynierów druku przez proces produkcji, wskazując, kiedy wymagana jest ręczna interwencja… więcej na WWW.

Źródło: Heidelberg

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING