spot_imgspot_img

Koncentracja na nowych rozwiązaniach w Müller Martini

22 lutego firma Müller Martini zaprosiła niemieckich klientów na Finishing Focus Day w swoim Print Finishing Center w Zofingen. Ponad 50 osób było entuzjastycznie nastawionych do najnowszych innowacji Müller Martini.

Na gości czekał bogaty program w siedzibie głównej Müller Martini w Zofingen. Zwiedzanie fabryki przez hale montażowe i ośrodek szkoleniowy… rozpoczęło się od demonstracji maszyn Prinova Digital i Primera PRO. Doskonałe bindownice Vareo PRO i Alegro również pokazały swoje zalety w produkcji na żywo. Ponadto szczegółowo wyjaśniono możliwości oferowane przez system workflow Connex z jego różnymi modułami i portalem klienta MPOWER.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była prezentacja nowej kompaktowej linii do produkcji bloków książkowych, która składa się z SigmaLine Compact, perfekcyjnej bindownicy Antaro Digital oraz robota tnącego InfiniTrim. Uczestnicy byli pod wrażeniem szczegółów. Wydajność tej wysoce zautomatyzowanej linii wynosi 2000 egzemplarzy na godzinę przy różnicy grubości 20 mm między książkami – bez utraty prędkości. Odpowiada to potrojeniu wydajności w porównaniu do poprzednich rozwiązań. Ciągła produkcja oparta na kodach kreskowych umożliwia całkowicie bezdotykową konwersję. Odbywa się to de facto w locie i oferuje elastyczność, której wymagają małe nakłady lub produkcja jednej książki.

Dostępność i koszty personelu operacyjnego były również przedmiotem demonstracji, ponieważ do obsługi całej linii produkcyjnej potrzebne są tylko dwie osoby – operator maszyny i asystent. Przestrzeń wymagana dla całego łańcucha procesów, od składania przez klejenie po cięcie, wynosi zaledwie 170 metrów kwadratowych – podczas gdy kiedyś potrzeba było na to znacznie więcej niż 300 metrów kwadratowych…

Źródło: Muller Martini


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING