spot_imgspot_img

Kodak zdobywa nagrodę 2021 EDP Award za KODAK ASCEND Digital Press

Firma Kodak została zwycięzcą nagrody EDP Award 2021 przyznawanej przez European Digital Press Association. Kodak zdobył prestiżowe wyróżnienie branżowe w kategorii “Industrial Print & Finishing Solutions – Best Folding Carton Solution” za swoją rewolucyjną, nową maszynę cyfrową KODAK ASCEND Digital Press. To już piąty rok z rzędu, kiedy Kodak zdobył jedną z pożądanych europejskich nagród branżowych.

KODAK ASCEND Digital Press jest pierwszą elektrofotograficzną (EP) maszyną drukującą  zaprojektowaną do drukowania ciężkich podłoży o dużej długości z CMYK i płaskich zdobień w jednym przebiegu. Maszyna wykorzystuje przyjazne dla środowiska suche atramenty KODACHROME, które zapewniają nieszkodliwe środowisko pracy oraz druk podlegający recyklingowi. Maszyna  cyfrowa ASCEND umożliwia każdej firmie wejście na rynek detaliczny/punkt sprzedaży (POP) i rynek składanych kartonów dzięki bardziej wydajnemu i ekonomicznemu rozwiązaniu niż obecne prasy EP lub płaskie drukarki atramentowe. Stanowi ona kompletny system do druku i zdobienia za cenę zbliżoną do ceny jednofunkcyjnej cyfrowej maszyny uszlachetniającej.

W sektorze sprzedaży detalicznej/POP, ASCEND jest idealnym rozwiązaniem do produkcji oznakowania detalicznego produkcji o długości do 120 cm (48 cali) z prędkością do 572 m2/godzinę (5280 stóp kwadratowych/godzinę). Krótkoseryjne prace opakowaniowe, do których maszyna nadaje się idealnie, to m.in. małe składane pudełka kartonowe, karty blistrowe, pudełka na żywność i opaski. Maszyna może również wykazać się swoimi mocnymi stronami w łączeniu wysokiej jakości druku i zdobienia w linii produkcyjnej przy produkcji prac komercyjnych, takich jak okładki książek, karty okolicznościowe, karty handlowe itp.

Wyjaśniając swoją decyzję o przyznaniu tej nagrody firmie Kodak, panel ekspertów oceniający EDP Awards skomentował:

“Fakt, że jury nominowało w tej kategorii tak uniwersalne rozwiązanie, jakim jest maszyna cyfrowa KODAK ASCEND, wynika z jej wyjątkowości. To więcej niż zwykła maszyna tonerowa, łączy ona druk CMYK z wykończeniem folią w jednym przebiegu, a także druk na tekturze i arkuszach wielkoformatowych. Otwiera nowe rynki dla użytkowników bez konieczności rezygnacji z klasycznych zastosowań druku cyfrowego.”

“Jesteśmy zachwyceni, że zdobyliśmy prestiżową nagrodę EDP Award za naszą najnowszą maszynę cyfrową. ASCEND Press jest dowodem zaangażowania firmy Kodak w branżę poligraficzną i inwestowanie w wiodące rozwiązania dla druku cyfrowego” – powiedział Jim Continenza, Executive Chairman i Chief Executive Officer firmy Kodak.

“Nowa ASCEND Press pomoże naszym klientom wykorzystać możliwości w rozwijających się segmentach opakowań krótkoseryjnych i detalicznych POP, bez konieczności spełniania wymogów lito, czy też kosztów i złożoności wielkoformatowego druku atramentowego.”

Źródło: Kodak

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING