spot_imgspot_img

Jak możemy drukować jeszcze szybciej?

Jak możemy drukować jeszcze szybciej? To pytanie odgrywa ważną rolę w drukarniach. W branży opakowań i druku komercyjnego możliwe są obecnie prędkości druku do 20 000 arkuszy na godzinę, ale często prowadzą one do krytycznego balansu farba-woda.

Jednocześnie nakłady są coraz mniejsze, dlatego tak ważna jest stabilna produkcja z szybką reakcją układu sterowania. Aby sprostać tym zmieniającym się wymaganiom rynku, hubergroup Print Solutions wprowadza PERFECT-DRY-FIX, dodatek do roztworu wodnego, który nadaje się zarówno do konwencjonalnego, jak i UV druku offsetowego.

PERFECT-DRY-FIX umożliwia płynną pracę i wysoką jakość nawet przy dużych prędkościach drukowania. Ponadto nowy dodatek do roztworu wodnego jest optymalnie dopasowany do sprawdzonej już serii farb ECO-PERFECT-DRY, którą hubergroup również opracowała specjalnie z myślą o szybkim druku.

Wysokiej jakości wydruki przy dużej prędkości

“W druku offsetowym symbioza roztworu wodnego i farby drukarskiej odgrywa ważną rolę. Jest ona kluczowa dla uzyskania wysokiej jakości obrazu” – wyjaśnia Frédéric Kocher, kierownik działu rozwoju produktu Fountain Solution w hubergroup. “Dodatki do roztworu wodnego regulują i stabilizują równowagę między farbą a wodą. Jednak przy dużych prędkościach druku konwencjonalne dodatki do roztworów nie są w stanie utrzymać tej równowagi.”

Mając to na uwadze, hubergroup opracowała PERFECT-DRY-FIX. Nowy dodatek do roztworu wodnego został specjalnie zaprojektowany do szybkiego druku. Dlatego nawet przy wysokich prędkościach maszyny drukującej zapewnia szybkie sterowanie, dobre zwilżanie obszaru poza obrazem i bardzo stabilne drukowanie produkcyjne. Ponadto PERFECT-DRY-FIX umożliwia szybkie suszenie, a tym samym szybkie wykańczanie opakowań, czasopism i prac komercyjnych. Aby odciążyć drukarzy, hubergroup zadbała również o to, by dodatek do roztworu wodnego zapewniał czysty obieg roztworu i ograniczał konieczność konserwacji maszyn drukarskich.

Źródło: hubergroup (photo credits: Timo Lutz Werbefotografie)

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING