spot_imgspot_img

Instalacja maszyny Schmedt PräziEdge w jednej z największych drukarń w Polsce

Jak poinformowała firma Avargraf, w zeszłym tygodniu zakończyła ona kolejną instalację maszyny firmy Schmedt, do zadruku na krawędziach bloków. PräziEdge, bo o niej mowa, to maszyna, która świetnie sprawdzi się przy drukowaniu delikatnych i subtelnych wzorów, motywów z dużą dbałością o szczegóły, jednolicie kolorowych krawędzi lub grafiki i zdjęć biegnących wokół bloku książki z imponującym efektem 3D na krawędzie książki.

Idealnie sprawdza się zarówno do druku jednostkowych egzemplarzy, jak również do dużych nakładów. Zadruk odbywa się tu z wykorzystaniem głowicy inkjetowej dedykowanej do pracy w systemie one pass (nieruchoma głowica i poruszający się pod nią zadrukowywany materiał).

Urządzenie wykorzystuje atramenty na bazie wodnej, które dozowane są z 4 zbiorników wbudowanych w maszynę. Proces zadruku odbywa się automatycznie a jedyne manualne czynności w obsłudze maszyny, to ustawienie grubości bloku oraz nakładanie/wykładanie bloków książkowych. W zestawie z maszyną znajduje się oprogramowanie sterujące jej pracą oraz ułatwiające pozycjonowanie zadruku na krawędziach bloków.

Oprogramowanie to można zainstalować na dowolnym komputerze zewnętrznym obsługującym Windows 10, spełniającym współczesne, minimalne wymagania techniczne. Co istotne, PräziEdge może również drukować na krawędziach książek z zaokrąglonymi rogami, a także na krawędziach książek w oprawie miękkiej ze skrzydełkami.

Tuż po instalacji i pierwszych próbach

Dlatego dla naszych przyszłych klientów przygotowujemy ciekawą niespodziankę, a mianowicie aby przybliżyć to rozwiązanie szerszemu gronu w połowie marca organizujemy pokazy maszyny PräziEdge, w siedzibie naszej firmy, w Warszawie. Będzie to pierwsza ogólnopolska prezentacja maszyny, którą podzieliliśmy na dwa bloki.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć bezpośrednio na stronach WWW.

Tymczasem my zapraszamy do wysłuchania podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA, w którym nasz gość Jakub Szczepaniak opowiada nieco o wspomnianym urządzeniu i zbliżających się dniach otwartych.

Gość podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Więcej na stronach WWW.


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak