spot_imgspot_img

hubergroup wprowadza na rynek serię offsetowych farb arkuszowych przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością

Nowa seria arkuszowych farb offsetowych MGA CONTACT hubergroup Print Solutions pozwala na jeszcze bardziej kreatywne opakowania i więcej miejsca na informacje. Dzięki starannie dobranym surowcom ta seria farb nadaje się do bezpiecznego zadruku wewnętrznej strony opakowań spożywczych wykonanych z papieru i kartonu. Wraz z pasującą powłoką dyspersyjną firmy hubergroup, seria MGA CONTACT może mieć bezpośredni kontakt z żywnością, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania żadnych barier funkcjonalnych. Gama i trwałość kolorów dostępnych na całym świecie serii farb są porównywalne z konwencjonalnymi farbami offsetowymi.

„Dzięki MGA CONTACT właściciele marek i projektanci opakowań mają teraz do dyspozycji dwa razy więcej przestrzeni na swoje komunikaty i informacje. Dzięki temu opakowania na owoce, warzywa czy czekoladę stają się jeszcze bardziej atrakcyjne”, wyjaśnia Josef Sutter, Product Manager Sheetfed/UV Europe w hubergroup. Stało się to możliwe, ponieważ specjalista w dziedzinie farb drukarskich zastosował do produkcji serii farb tylko takie składniki, które są dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z artykułami spożywczymi zgodnie ze specyfikacjami UE oraz kryteriami FDA, a także produkuje serie farb w oddzielnym zakładzie produkcyjnym w Celle w Niemczech. 

MGA CONTACT osiąga taką samą stabilność procesu w druku, jak inne serie farb MGA, więc nie ma potrzeby wprowadzania żadnych zmian w drukarkach. Następnie serię farb należy tylko polakierować lakierem wodnym, który również nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Do tego celu hubergroup poleca produkty z serii ACRYLAC DFC (Direct Food Contact).

Producenci mogą dać upust swojej kreatywności przy projektowaniu opakowań, ponieważ MGA CONTACT charakteryzuje się doskonałymi właściwościami w zakresie trwałości kolorów i pokrywa szeroką gamę barw jako seria ECG (Extended Colour Gamut).

Źródło: hubergroup

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING