spot_imgspot_img

HP Latex wypływa na głębokie wody!

W drugi weekend stycznia w Deepspot w Mszczonowie, nurkowie jak i osoby nie uprawiające tego sportu, miały okazję zobaczyć podwodne kreacje wydrukowane na HP Latex. Prace zostały stworzone przez najbardziej uznanych polskich fotografów podwodnych, takich jak Piotr Stós, Irena Stangierska czy Wojciech Pudlarz. Jednak najciekawsze jest otoczenie w jakim zawisły zdjęcia – część z nich została umieszczona pod wodą! Jest to prawdopodobnie pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Głównym sponsorem imprezy była firma Digiprint.

Pomysłodawcą całej koncepcji jest Edward Godawa, prywatnie miłośnik nurkowania, zawodowo zajmujący się poligrafią, zatem połączenie obu koncepcji było dla niego naturalne. Pierwotnie wystawa była planowana na 2020 rok, jednak całość działań pokrzyżowała pandemia. Ponad rok później organizatorzy powrócili do idei stworzenia tej wystawy, wykorzystując wcześniejszy pomysł zamieszczenia prac pod wodą.

Organizacją imprezy pod kątem doboru zdjęć zajęli się Nautica Safari, Stangierska Photography oraz FotoPodwodna.pl, zaś wydruki zostały wykonane przez krakowską drukarnię Print Hero.  Realizacja była możliwa dzięki maszynie HP Latex R2000, która jest maszyną hybrydową, przeznaczoną zarówno do druku z roli jak i na materiałach płaskich. Prace zamieszone pod wodą zostały wydrukowane na pięciomilimetrowym PCV litym, dodatkowo pokrytym matowym laminatem. Zdjęcia zawieszone na ścianach zostały wydrukowane na PCV spienionym.

Jak mówi Edward Godawa: „Wystawa Podwodna w Deepspot jest rezultatem pomysłu na który wpadłem oglądając relację z wystawy „Treasures of the Sea Underwater Photo Exhibition” z pracami Noama Kortlera i Gleba Tolstoia. Jako nurkujący poligraf, ale również podwodny fotograf,  postanowiłem doprowadzić do podobnego wydarzenia w Polsce. Nurkowi przyjaciele z Nautica Safari byli otwarci na pomysł i chętnie pomogli w realizacji wstępnej idei.  Otwarcie obiektu Deepspot w Mszczonowie  sprawiło, że udało się powiesić wydruki z pracami bez większych problemów organizacyjnych. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia taka impreza w Polsce i zamieni się w stały element kalendarza nurkowego w Polsce.” 

Wszystkie prace będzie można oglądać do końca stycznia.

Źródło: Digiprint

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING