- Reklama -spot_imgspot_img

Grafica Veneta inwestuje w Jet Press 750S od Fujifilm

Włoska drukarnia książek, obecnie współpracująca z Lake Book ze Stanów Zjednoczonych, skróciła czas drukowania po inwestycji w maszynę Jet Press 750S w marcu 2021 r.

Firma Grafica Veneta z Trebaseleghe w północnych Włoszech to duża drukarnia książek. Drukując 150 milionów książek rocznie, przy obrotach na poziomie 100 milionów euro, firma należy do wiodących i najbardziej zaawansowanych technologicznie firm poligraficznych w Europie. Prowadząc zasilany energią słoneczną i neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla zakład o powierzchni 100 000 m2 oraz zatrudniając 750 pracowników, Grafica Veneta poszerza swoją bazę klientów w Europie, Afryce Północnej i Ameryce.

Od bestsellerów drukowanych w milionach egzemplarzy, do cennych limitowanych edycji książek artystycznych, Grafica Veneta posiada infrastrukturę i sprzęt zdolne zaspokoić każdego rodzaju potrzeby związane z drukowaniem, oferując szybkie dostawy.

Kluczem do udanej działalności są maszyny do druku cyfrowego, używane do drukowania książek i ich okładek, a także czasopism i broszur. W marcu 2021 r. firma chciała zwiększyć szybkość, z jaką mogłaby drukować wysokiej jakości okładki książek – a maszyna Jet Press 750S od Fujifilm okazała się idealnym rozwiązaniem.

„Na początku 2021 r., oprócz współpracy z Lake Book, dokonaliśmy kolejnej inwestycji w przyszłość naszej firmy, poprawiając możliwości druku cyfrowego” – mówi Nicola Franceschi, szef działu badań i rozwoju w Grafica Veneta i syn prezesa firmy Fabio Franceschi. „Zależało nam głównie na małych nakładach, gdzie moglibyśmy zwiększyć prędkość bez szkody dla regularnie zapewnianej jakości”.

„Używaliśmy już maszyny Jet Press 720S od Fujifilm do drukowania okładek książek. Jakość była doskonała, więc kiedy dowiedzieliśmy się, że model Jet Press 750S dostarcza tę samą jakość tylko szybciej, byliśmy bezpośrednio zainteresowani. Po ocenie wydajności łatwo było podjąć decyzję o modernizacji naszej cyfrowej arkuszowej linii drukującej”.

Jet Press 750S

Od chwili instalacji w ubiegłym roku, maszyna Jet Press 750S zdążyła już zapewnić firmie Grafica Veneta wiele korzyści.

„Skróciliśmy ogólny czas drukowania każdego zadania i ulepszyliśmy usługi dla wydawców książek, oferując im mniejsze nakłady” – dodaje Franceschi.

„Sprawdzamy też dalsze możliwości modernizacji maszyny Jet Press 750S. Wiemy o dostępnej wersji High Speed Model tej maszyny, która umożliwia jeszcze szybsze drukowanie”. „Współpracujemy z firmą Fujifilm od wielu lat. Mamy zaufanie do jej zespołu i technologii. Pomogła nam rozwinąć działalność i zawsze uważnie śledzimy wprowadzane przez nią nowości w dziedzinie wyposażenia drukarni”.

Paolo Zerbi z Fujifilm Graphic Communications we Włoszech:

„Firma Grafica Veneta jest liderem w branży druku książek. Drukując miliony egzemplarzy dla największych wydawców na świecie, zna się na jakości i wie, co jest potrzebne, aby zrobić dobre wrażenie na klientach. Firma była bardzo zadowolona z maszyny Jet Press 720S i cieszymy się z wrażenia, jakie model Jet Press 750S wywarł na niej w ubiegłym roku. Liczymy na dalszą współpracę i udział w jej rozwoju w przyszłości”.

Źródło: Fujifilm


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Puls branży PRINTNEWS

Odpowiedz na jedno krótkie pytanie i pomóż nam uchwycić, czym dziś żyje rynek poligraficzny. Anonimowo, szybko, bez formularzy. Wyniki sondy wykorzystamy w redakcyjnym podsumowaniu tematu.

Jak dziś oceniasz kondycję rynku poligraficznego w Polsce?


Dziękujemy za poświęcony czas.
Twój głos jest częścią szerszego obrazu tego, czym dziś żyje branża poligraficzna.

więcej...

Od operatora do stratega. Jak AI i automatyzacja zmieniają pracę w poligrafii

Autonomiczna produkcja w poligrafii to innowacyjna transformacja, zmieniająca zarządzanie, kompetencje pracowników oraz kulturę organizacyjną. Zobacz, jak rozwija się branża!

AI zaczyna kupować druk. Branża chce sama ustalić zasady gry

Inicjatywa Druku Online oraz BVDM i Intergraf opracowują standard Universal Commerce Protocol dla AI, zmieniając przyszłość zakupów w branży poligraficznej.

prenumeruj newsletter

Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Aktualności

- Reklama -spot_img

Wolff Poligrafia

OOH magazine

Drukarnia Flexon