spot_imgspot_img

Fujifilm zapowiada dostępność w sprzedaży drukarek cyfrowych do lekkiej produkcji ApeosPro

Wyposażona w pierwszą na świecie głowicę drukującą LED o wysokiej rozdzielczości i toner Super EA-Eco firmy Fujifilm, ta nowa gama równie dobrze sprawdzi się w biurze korporacyjnym, agencji projektowej, czy też profesjonalnym środowisku druku do lekkiej produkcji, zapewniając doskonałe, wysokiej jakości wydruki.

Po prezentacji technologii w Centrum Zaawansowanych Technologii Druku Fujifilm w Brukseli pod koniec 2022 roku, firma Fujifilm zapowiedziała dziś dostępność w sprzedaży drukarek z serii ApeosPro C. Zbudowane na platformie nowej generacji, urządzenia zostały zaprojektowane, aby dostarczać doskonałe, wysokiej jakości wydruki na szerokiej gamie podłoży i do szerokiego zakresu zastosowań.

Wszystkie drukarki z tej serii są przeznaczone do szybkiego drukowania na żądanie, pomagając firmom wykorzystać ograniczone czasowo okazje biznesowe. Mogą służyć do drukowania ulotek, broszur, katalogów i szeregu innych materiałów marketingowych – w tym banerów o długości do 1,3 metra – a także idealnie sprawdzą się w przypadku poufnych, wysokiej jakości wydruków, których nie można zlecić na zewnątrz (takich jak próbki lub makiety produktów).  Wszystkie drukarki mogą korzystać z szerokiej gamy rodzajów papieru, w tym: papieru lekkiego, kartonu, pocztówek, papieru tłoczonego i kopert.

Drukarki ApeosPro C Series korzystają także z pierwszej na świecie* głowicy drukującej LED o wysokiej rozdzielczości (2400 x 2400 dpi), która za pomocą bardzo cienkiej wiązki LED generuje niesamowite wydruki w wysokiej rozdzielczości. Naświetlarka nie wibruje, ponieważ nie ma mechanizmu napędowego, dzięki czemu reprodukcja obrazu jest niezwykle stabilna, a sama głowica drukująca LED zużywa bardzo mało energii, co prowadzi do niższego poboru mocy i niższych kosztów operacyjnych.

Oprócz głowicy drukującej LED o wysokiej rozdzielczości, drukarki ApeosPro C Series korzystają również z zalet toneru Super EA-Eco firmy Fujifilm, który znajduje się w wyższej klasy urządzeniach produkcyjnych Fujifilm. Połączenie toneru Super EA-Eco i głowic drukujących LED zapewnia wyjątkowo gładkie gradacje, żywe kolory i ułatwia reprodukcję obrazów o bardzo cienkich liniach i drobnym tekście. Ponadto, w razie potrzeby funkcja „Połysk” zapewnia piękne błyszczące wykończenie wydruków.

Seria obejmuje trzy modele: model standardowy ApeosPro C750, model premium ApeosPro C810 i model ApeosPro C650, który będzie dodatkowym, ultra przystępnym punktem wejścia dla firm o niższych wymaganiach produkcyjnych.

Mark Lawn, szef działu POD Solutions, Fujifilm Europe, komentuje: „Byliśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania tej serii na naszej imprezie Peak Performance Print w Brukseli w zeszłym roku i cieszymy się, że możemy teraz ogłosić jej dostępność w sprzedaży. Niezależnie od tego, czy chodzi o wspieranie bezpiecznej współpracy w biurze, tworzenie wysokiej jakości materiałów marketingowych, czy o produkcję broszur i materiałów promocyjnych, seria ApeosPro C umożliwi szerokiej gamie firm skorzystanie z doskonałej jakości druku i różnorodnych zastosowań, które oferuje. Cieszymy się, że możemy zaoferować korzyści płynące z technologii Fujifilm szerszemu gronu użytkowników, którzy pomimo braku nakładów na poziomie produkcyjnym nadal potrzebują rozwiązania, które nie obniża ich wymagań jakościowych i wszechstronności nośników”.

Dane techniczne i kluczowe funkcje serii ApeosPro C firmy Fujifilm:

  • C810: 81 A4 str./min (C750: 75 str./min i C650: 65 str./min)
  • Wysokiej klasy toner Fujifilm Super EA-Eco
  • CMYK
  • Rozdzielczość druku 2400 x 2400 dpi (pierwsza na świecie głowica drukująca LED)
  • Rodzaje papieru od 52 do 350 gramów
  • Rozmiar papieru: Od 100 x 148 mm do 330 x 1300 mm
  • Obsługa ciężkich, powlekanych i specjalistycznych nośników
  • Pojemność do 7360 arkuszy

*Wykorzystanie suchego toneru elektrofotograficznego, stan na marzec 2021 r. i według badań Fujifilm

Źródło: Fujifilm


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak