spot_imgspot_img

Flint Group zapowiada kolejną podwyżkę

Flint Group, działy Offset Packaging Solutions i Commercial Publication Web, zapowiadają dalsze podwyżki cen w zakresie farb heatsetowych, farb do druku gazet, farb arkuszowych, mediów transferowych i środków chemicznych dla drukarni

Zmieniający się paradygmat wpływu globalnej pandemii na rynek materiałów eksploatacyjnych do druku nie ulega zmianie, a dalsze niedobory podstawowych surowców, zasobów ludzkich i usług logistycznych powodują nieprzewidzianą wcześniej niestabilność w globalnym łańcuchu dostaw materiałów eksploatacyjnych do druku.

Tony Lord, prezes działów Flint Group CPW (Commercial Publication Web) i OPS (Offset Packaging Solutions), powiedział: “to wydarzenie, które zdarza się raz na pokolenie, spowodowało strukturalny niedobór podstawowych surowców, ponieważ dostawcy surowców wyjściowych i podstawowych w łańcuchu dostaw kierują swoje zmniejszone zdolności produkcyjne do bardziej lukratywnych branż niż rynek materiałów eksploatacyjnych do druku. Powoduje to binarny efekt nie tylko niedoboru surowców, ale także gwałtownego wzrostu cen tych surowców, które możemy uzyskać”.

Lord kontynuował “w konsekwencji naszych historycznych relacji z globalnymi dostawcami podstawowych surowców, w połączeniu z naszą rozległą infrastrukturą produkcyjną, wierzymy, że jesteśmy w najlepszej pozycji w branży, aby zapewnić naszym strategicznym partnerom dostawy uzgodnionych ilości. Jest to jednak nieunikniona konsekwencja panujących warunków rynkowych, że nie mamy alternatywy, podczas gdy staramy się zminimalizować wpływ wzrostu cen, nieuniknione jest, że wzrost kosztów zostanie przeniesiony na łańcuch dostaw.

Lord podsumował: “Mieliśmy nadzieję, że niestabilność rynku obserwowana w roku 2021 ulegnie złagodzeniu, ale niestety nie widzimy możliwości ustąpienia panujących warunków w roku 2022”.

Uznając to, że naszym obowiązkiem wobec naszych partnerów jest, abyśmy przy pierwszej nadarzającej się okazji podjęli konstruktywny dialog w celu przedyskutowania, jak najlepiej możemy zminimalizować wpływ obecnej sytuacji i zapewnić naszym partnerom zaopatrzenie.

Źródło: Flint Groupe

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING