spot_imgspot_img

Flint Group ogłasza globalną podwyżkę cen w związku z utrzymującą się inflacją

1 stycznia 2023 roku Flint Group wprowadzi globalną podwyżkę cen w odpowiedzi na utrzymującą się presję inflacyjną. Po dłuższym okresie niestabilności i eskalacji kosztów podczas globalnej pandemii koronawirusa, jasne jest, że obecnie jesteśmy świadkami fundamentalnej zmiany w globalnych warunkach gospodarczych. Rynki na całym świecie zmagają się z ekstremalną presją inflacyjną i zakłóceniami w globalnych łańcuchach dostaw.

Flint Group w dalszym ciągu odczuwa nadzwyczajny wzrost kosztów surowców, opakowań i transportu, który obecnie jest potęgowany przez dodatkową presję inflacyjną w zakresie wielu innych kosztów ogólnych – w szczególności kosztów pracy.

Steve Dryden, dyrektor Flint Group komentuje: “W Flint Group jesteśmy przyzwyczajeni do skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami makroekonomicznymi, ale obecnie wchodzimy w nowe środowisko bezlitosnej inflacji kosztów o skali, której nie obserwowaliśmy od dziesięcioleci. Naszym głównym celem jest zapewnienie naszym cenionym klientom wysokiej jakości produktów i usług, których oczekują od Flint Group. Aby to osiągnąć, musimy wyrównać wzrost kosztów inflacyjnych poprzez budowanie zapasów surowców, pozyskiwanie surowców alternatywnych i inwestowanie w naszą siłę roboczą; kontynuujemy gwarantowanie bezpieczeństwa dostaw.”

Pomimo ciągłego wdrażania szerokiego zakresu programów efektywnościowych, skala wzrostu kosztów oznacza, że firma jest zmuszona do podniesienia cen, z dniem 1 stycznia 2023 roku. Firma wprowadzi ogólny wzrost cen, aby pokryć koszty inflacyjne, związane przede wszystkim z pracą. Wzrost kosztów surowców, opakowań, frachtu i energii z bazy dostawców spółki zostanie odzyskany poprzez istniejące mechanizmy korekty cen. Wzrost kosztów energii ponoszonych przez Flint Group zostanie uwzględniony w mechanizmie dopłat do energii, który będzie dostosowywany do zmian rynkowych – procedura ta została już wprowadzona w niektórych jednostkach biznesowych.

Spółka jest również świadoma wydarzeń w Europie, które ograniczyły dostępność gazu ziemnego z Rosji. Mechanizmy zapewniające ciągłość dostaw produktów dla naszych klientów w tym regionie będą przedmiotem odrębnego komunikatu. Flint Group będzie nadal traktować priorytetowo jakość produktów, obsługę i bezpieczeństwo dostaw dla wszystkich swoich cenionych klientów. Wkrótce skontaktuje się z Państwem lokalny przedstawiciel handlowy, aby omówić skutki tych zmian.

Źródło: Flint Group


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak