spot_imgspot_img

Firma MBO zdobyła nagrodę EDP 2021 w kategorii „wykończenie”

Firma MBO zdobyła nagrodę EDP 2021 w kategorii „wykończenie” – Finishing za swoją autonomiczną linię produkcyjną. Jury European Digital Press Association (EDP) składa się z 21 czasopism branżowych z 27 krajów europejskich. Nagroda oznacza innowacyjność i jakość, ponieważ jest przyznawana w oparciu o kryteria takie jak stopień innowacyjności, jakość, koszty i wydajność, a nie popularność. Komunikat prasowy Komisji EDP stwierdza:

„Logo EDP Awards oznacza innowacyjność i jakość, oferując orientację i zapewniając neutralną rekomendację dla decyzji zakupowych użytkowników”.

„Dlatego tym bardziej cieszymy się, że wygraliśmy ten międzynarodowy konkurs”, podkreśla szef działu badań i rozwoju MBO Sebastian König. „Nagroda należy do całego zespołu MBO! Każdy z nas wniósł swój wkład, bezpośrednio lub pośrednio. Jesteśmy bardzo dumni”.

MBO otrzymało nagrodę za Autonomiczną Linię Produkcyjną. Ta konfiguracja maszyny obejmuje optyczne monitorowanie jakości składania i automatyczną zmianę zlecenia. Obie innowacje sprawiają, że to rozwiązanie wykończeniowe jest najbezpieczniejszą, najbardziej wydajną i najbardziej wydajną instalacją falcerki na świecie. Praca, którą kiedyś wykonywał operator, jest teraz zautomatyzowana. Błąd ludzki to już przeszłość, a operator może wykonywać inne prace, a nawet obsługiwać jednocześnie dwie falcerki. Optyczne monitorowanie jakości składania – falcu. Funkcja monitorowania jakości składania VT50 znajduje się bezpośrednio za falcerką.


Zajrzyj także tutaj: Poznaj Świat Poligrafii Professional


Dwie kamery w VT50 mierzą tolerancje składania składanych arkuszy. Klient może ustawić te tolerancje w celu dopasowania do konkretnego zadania. Nieprawidłowo złożone arkusze lub arkusze poza zakresem tolerancji są wyrzucane z VT50. Gwarantuje to, że tylko idealnie złożone arkusze są przekazywane do kolejnego systemu wykładania.

Sebastian König

W pełni automatyczna zmiana zlecenia | Autonomiczna linia produkcyjna MBO obejmuje Autopilota, który umożliwia w pełni automatyczną zmianę zlecenia. Autopilot współpracuje z kamerą w podajniku na paletach i przetwarza informacje z MBO Datamanager w połączeniu z systemem MIS. Aparat odczytuje wcześniej kod danych, który został wydrukowany na arkuszu zlecenia.

Każde zlecenie otrzymuje swój własny kod. W przypadku zmiany zlecenia produkcja zostaje na krótko przerwana. System wykładania A80 jest informowany o zmianie zlecenia przez Autopilot i automatycznie umieszcza nowe zlecenie na nowej palecie za pomocą robota CoBo. Zapobiega to mieszaniu złożonych zleceń i automatycznie zapisuje odczyty liczników. Firma MBO jest bardzo zadowolona z nagrody i dziękuje jury.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING