spot_imgspot_img

Firma Kodak publikuje raport na temat zrównoważonego rozwoju za rok 2023

W firmie Kodak kształtowanie zrównoważonej przyszłości firmy, jej klientów i planety jest najwyższym priorytetem w programie korporacyjnym. Potwierdza to publikacja Raportu zrównoważonego rozwoju firmy za rok 2023 zatytułowanego „One World, One Kodak”. Raport obejmuje globalną działalność biznesową firmy Kodak w roku 2022 i do pierwszego kwartału 2023 roku oraz zawiera przegląd programów zrównoważonego rozwoju wdrożonych w całej firmie i na całym świecie.

40-stronicowy raport przedstawia postępy firmy Kodak w realizacji jej priorytetowych inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, w szczególności dotyczących ograniczania ilości odpadów i zwiększania efektywności energetycznej, redukcji gazów cieplarnianych (GHG) i innych emisji, oszczędzania wody oraz poprawy zaangażowania pracowników i społeczności. 

Oprócz najnowszych osiągnięć firmy Kodak w zakresie zrównoważonego rozwoju raport przedstawia strategię firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także cele środowiskowe i społeczne do roku 2025. W publikacji podkreślono również, w jaki sposób innowacyjne produkty i technologie firmy Kodak umożliwiają klientom z światowej branży poligraficznej osiągnięcie bardziej zrównoważonego charakteru poprzez zmniejszenie zużycia energii , zużycie wody i środków chemicznych oraz eliminacja odpadów.

Nowa edycja raportu zawiera indeks treści Global Reporting Initiative (GRI), który służy do raportowania zrównoważonego rozwoju w ramach standardowych, uznawanych na arenie międzynarodowej ram. Zdefiniowany przez standardy GRI indeks zwiększa przejrzystość i porównywalność raportowania oraz ma na celu zapewnienie klientom i partnerom firmy Kodak odpowiednich informacji na potrzeby ich własnych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Pełny raport firmy Kodak na temat zrównoważonego rozwoju za rok 2023 „One World, One Kodak” można pobrać pod adresem www.kodak.com/go/sustainability .

Źródło: Kodak


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak