spot_imgspot_img

Firma Durst otrzymała, aż dwie nagrody za swoje flagowe modele

Konkurs EDP Award cieszy się w branży poligraficznej największym uznaniem. Prestiżowa nagroda trafia do firm, które w ciągu ostatniego roku wprowadziły na rynek najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Firma Durst otrzymała, aż dwie nagrody za swoje flagowe modele, którymi są P5 TEX iSUB oraz P5 350 HS.

Dla jury, P5 TEX iSUB to najlepsza maszyna drukująca na tekstyliach z roli na rolę ze zintegrowaną jednostką utrwalającą w linii. Skrót iSUB oznacza „sublimację inline” (utrwalanie kolorów w ciągu produkcyjnym w maszynie drukującej, od razu po druku). Eliminuje to indywidualne etapy pracy, skutkując znacznym wzrostem jakości i wydajności dla użytkownika. Dzięki temu, że kalander jest zintegrowany, nie jest wymagana dodatkowa inwestycja ani powierzchnia.

Durst P5 TEX iSUB może być obsługiwany tylko przez jednego operatora, a przyspieszenie procesu zwiększa również zdolność klientów do realizacji zamówień. To właśnie połączenie obu procesów w jednym systemie daje użytkownikom ogromną elastyczność. Urządzenie może zostać również skonfigurowane do druku na papier transferowy lub jeśli użytkownik posiada już kalander, dostępny jest również w wersji bez kalandra. P5 TEX iSUB to prawdziwy „game changer” na rozwijającym się rynku oznakowań.

Modułowa platfroma DURST P5 | Druga nagroda została przyznana za wysokowydajną maszynę hybrydową P5 350 HS do druku na roli i na płasko o szerokości zadruku do 3,5 m. Maszyna okazała się najlepszym systemem druku UV na rynku opakowań z tektury falistej. Prędkość do 710 m²/h i możliwość szybkiej zmiany materiałów dzięki opcjom wielorolkowym i wielościeżkowym, znacznie usprawnia proces drukowania.

Oczywiście drukarka umożliwia zadruk wielu materiałów, co dodatkowo zwiększa wydajność dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu Durst Workflow i Durst Analytics. Nie bez powodu seria Durst P5 to jeden z najlepszych systemów drukujących na rynku.

Andrea Riccardi, Kierownik działu zarządzania produktem w Durst Group AG komentuje: „Cieszymy się z otrzymania nagród EDP, ponieważ pokazują one, że ciągły rozwój naszej modułowej platformy P5 wytycza nową ścieżkę w świecie druku cyfrowego, mającą na celu zwiększenie wydajności przepływów produkcyjnych, również dzięki naszym w pełni zintegrowanym rozwiązaniom programowym”.

Jak dodaje: „Na tegorocznych targach FESPA w Berlinie zainteresowani goście będą mogli przekonać się na żywo o wydajności systemów drukujących P5, a także zapoznają się z naszymi kolejnymi innowacjami”. Firma LFP Industrial Solutions, jedyny, autoryzowany dystrybutor i integrator zaawansowanych przemysłowych rozwiązań marki Durst już dziś zaprasza na spotkania ze swoimi przedstawicielami na targach FESPA Global Expo 2022 w Berlinie.

Źródło: LFP Industrial Solutions

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING