spot_imgspot_img

EuroAsia Packaging w Stambule z 2Press. Opakowania na topie

Kolejna edycja targów EuroAsia Packaging w Stambule za nami. W trwającym cztery dni wydarzeniu w 12 halach targowych, zaprezentowało się ponad 900 wystawców. Wielkość i różnorodność tematyczna pozwoliła na znalezienie interesującego tematu dla każdego zainteresowanego rynkiem opakowaniowym. 

Nie zawiedli także rodzimi producenci sprzętu. Na stoiskach prezentowali najnowsze rozwiązania i nowinki techniczne wprowadzane w ostatnim czasie na rynek. Można było zauważyć obecność dalekowschodnich dostawców rozwiązań dla rynku opakowaniowego i to zarówno samych producentów, jak i ich reprezentantów na rynku tureckim.

Obracarka stosu

Przykładem dynamicznego rozwoju poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań jest turecki producent BAF. Na jego stoisku odbywał się premierowy pokaz nowych rozwiązań urządzeń serii Cubic.

Po zeszłorocznej premierze systemów obracania stosu Cubic 125TS, a także sukcesach w sprzedaży tych rozwiązań przez firmę 2Press na naszym rodzimym polskim rynku, przyszła kolej na duży format. Cubic Pile Turner TS-165 AC jest odpowiedzią BAF na oczekiwania rynku pod względem rozwiązań systemowych dla druku VLF.  

Przedstawiciele 2Press firmy reprezentującej BAF na polskim rynku wielokrotnie rozmawiali z właścicielem firmy Ahmedem Erkoc, przekazując mu sugestie oraz oczekiwania klientów. Ważnym elementem było np. dostarczenie obracarki stosu, która uprościłaby kwestie wymiany palet systemowych.

Szczególnie w drukarniach opakowaniowych, gdzie nowoczesne maszyny drukujące pracujące w trybie non stop, na najwyższych wydajnościach oraz dużych formatach, potrafią wygenerować nieznaczne rzuty na wykładaniu. Ma to kolosalne znaczenie przy późniejszej wydajności procesu sztancowania.  I to tu właśnie znajduje jedno ze swoich zastosowań obracarka stosu Cubic TS-165 CA. Dokładnie przewietrzony, wyrównany poprzez wibracje oraz ułożony centralnie na palecie systemowej stos, pozwala na precyzyjną dalszą obróbkę na dalszych systemach post press.

A jakie są parametry tego ważącego 7 ton systemu? Cubic Pile Turner TS-165 AC (z funkcją automatycznego centrowania) to generacja obracarek stosów w formacie 1250×1650 mm.  Wyposażona w funkcje napowietrzania, wibracji, wymiany palet systemowych i automatycznego centrowania palet w jednej operacji. Pełen automat. Uchwyty na palety systemowe, zmotoryzowany stół do przesuwania stosu, system czujników laserowych do pomiaru środka.

Wysoka wydajność dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi wibracyjnemu, oraz systemowi dysz powietrznych, a także systemowi zwiększania ciśnienia opracowanemu dla dużych formatów, to tylko niektóre z podstawowych nowych funkcji tej maszyny.

Od lewej: Muhammed Erkoc, Paweł Szpil, Tomasz Beyga, Adrian Łukaszewicz, Ahmet Erkoc

Kolejną nowością BAF to podnośnik HL-140+ (mechaniczny system prowadnic bocznych).  Najnowsza generacja podnośnika formatu 1100×1400 mm.  Została on przeprojektowany specjalnie w celu dostosowania do zmiennych rozmiarów palet. Na szczególną uwagę zasługuje wyposażanie w zmotoryzowany system prowadnic bocznych do pracy ze wszystkimi paletami od 700×1000 mm do 1100×1400 mm. Ponadto, dzięki funkcji centrowania palet, ładunki w stosie mogą być wyrównane na paletach zgodnie z życzeniem.

Współpracując w roli dystrybutora systemów BAF na polskim rynku, mogę potwierdzić, że kooperacja z producentem, który rozmawia z klientami oraz słucha ich oczekiwań a następnie wdraża, jako nowe know how do produkcji jest dużą przyjemnością i satysfakcją – mówi Paweł Szpil, dyrektor sprzedaży w 2Press.

Źródło: 2Press


Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING