spot_imgspot_img

Eticod zmierza w kierunku wyższego poziomu zrównoważonego rozwoju z BOBST

- Artykuł promocyjny -

Wszechstronna maszyna BOBST MASTER M5 jest ulubioną bronią firmy Eticod, jeśli chodzi o zrównoważony druk fleksograficzny. Najnowsza zainstalowana wersja, jedna z czterech, charakteryzuje się wysoce zautomatyzowanymi technologiami i utwardzaniem UV LED, co pomaga zmniejszyć zużycie energii i zapewnić stałą, wysoką jakość i wyjątkową wydajność dla polskiej firmy etykietowej.

Eticod ma swoją siedzibę w Katowicach, na południu Polski. Założona w 1994 roku firma ma długą historię współpracy z maszynami drukarskimi BOBST. W obecnej hali produkcyjnej znajdują się cztery maszyny fleksograficzne MASTER M5, dwie wyposażone w tradycyjne lampy rtęciowe i dwie wykorzystujące zaawansowaną technologię utwardzania UV LED. Dostarczane przez firmę Rotary, przedstawiciela BOBST w Polsce, maszyny produkują etykiety dla wielu rodzajów rynków, takich jak żywność i napoje, uroda i higiena osobista, a także motoryzacja, ropa naftowa i różne sektory przemysłowe.

Ekologiczny druk fleksograficzny | BOBST Rodzice Arona przekazali swoją wielką pasję do odpowiedzialności za środowisko.

Dzięki wielu inicjatywom ekologicznym Eticod stale rozwija się zgodnie z tym programem zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne obiekty, zbudowane w 2015 roku z bardzo grubymi ścianami do izolacji, są w całości oświetlone energooszczędnym oświetleniem LED. Żadna z 11 maszyn drukarskich nie jest wyposażona w agregaty chłodnicze. Zamiast tego energia wytwarzana przez maszyny jest sprytnie wykorzystywana do ogrzewania budynku; nawet asfalt na parkingu jest podgrzewany zimą, aby zapobiec osiadaniu śniegu.

Z doświadczenia firmy Eticod wynika, że maszyna drukująca liniowa MASTER M5 w pełni digitalizuje proces produkcji. Dzięki skróconym przestojom i niskiej ilości odpadów w procesie, w połączeniu z energooszczędnym i szybkim utwardzaniem diod LED, technologia ta zapewnia znacznie bardziej zrównoważoną pracę fleksograficzną.

Wysoki poziom automatyzacji maszyny ułatwia również obsługę mniej doświadczonym operatorom, wspierając ich krótkimi czasami przezbrajania, zapewniając jednocześnie produktywność i powtarzalność procesu. Bardzo długi czas pracy bez przestojów, bardzo krótki czas wprowadzenia na rynek, niższe zużycie energii i minimalna ilość odpadów sprawiają, że MASTER M5 jest zwycięzcą dla Eticod.

Aron Huc

Wszechstronność pomaga wspierać klientów | Ale dla tej drukarki etykiet nie ma czasu na odpoczynek. Wymagania klientów dotyczące najwyższej jakości druku, wielu SKU i szybszego wprowadzania produktów na rynek, a wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach, oznaczają, że technologie drukowania muszą nadążać za szybkością.

Na szczęście firma Eticod była w stanie łatwo dostosować się do tych wyzwań dzięki elastyczności swoich BOBST MASTER M5. Jedna z maszyn została niedawno doposażona w dwa dodatkowe zespoły drukujące, moduł etykiet booklet QN oraz drugi laminator Combo i moduł foliowania na zimno.

Źródło: Bobst


Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING