spot_imgspot_img

Efekt współpracy Canon i Plockmatic może zaskoczyć

Ścisła współpraca Canon oraz firmy Plockmatic, globalnego dostawcy rozwiązań do finishingu, zaowocowała pełną integracją cyfrowej drukarki atramentowej Canon varioPRINT iX-series z Plockmatic DigiCoater Pro 400 – systemem UV LED do powlekania wydruków. Dzięki jakości druku zbliżonej do offsetu, wysokiej produktywności i wyjątkowej elastyczności, seria varioPRINT iX okazała się popularną inwestycją wśród drukarni komercyjnych i internetowych, a jej integracja z DigiCoater Pro 400 HD LED dodatkowo poszerza i tak już szeroką gamę tworzonych aplikacji.

Połączenie tych dwóch technologii oznacza, że klienci pracujący na varioPRINT iX-series w regionie EMEA mogą teraz nie tylko produkować wysokiej jakości aplikacje z powłoką UV, ale będą wykonywać te działania bez spowalniania prędkości produkcji oraz bez dodatkowej ingerencji operatora, w ramach jednego procesu.

Drukarnie komercyjne posiadające już maszyny varioPRINT iX, a które chcą produkować wizytówki, pocztówki, artykuły foto, okładki książek i czasopism oraz inne aplikacje, w których powlekanie stanowi dodatkową wartość dla klienta, mogą teraz zmaksymalizować swoją produktywność, podłączając do varioPRINT system DigiCoater Pro 400 HD LED.

Integracja eliminuje zarówno potrzebę interwencji operatora, jak i ryzyko powstania wąskiego gardła produkcyjnego między procesami. Dodatkowo, ta funkcjonalność umożliwia drukarniom komercyjnym dostarczanie aplikacji o błyszczącym – zwracającym uwagę odbiorcy – wyglądzie i dotyku oraz sprostanie najkrótszym czasom realizacji. Istotny jest także fakt, że użycie lakieru zalewowego sprawia, że powłoka zabezpiecza drukowane materiały przed zużyciem, wodą, brudem i żywnością.

Dzięki zastosowaniu małej warstwy lakieru UV, wahającej się między 2 a 4 gramy na m2 lakierowanej powierzchni, uszlachetnianie druku jest znacznie bardziej opłacalne w porównaniu z tradycyjnymi technologiami, które wykorzystują 15 – 30g/m2 w procesach lakierowania. Ponieważ obie maszyny pracują w tym samym tempie, materiał może być drukowany, a następnie powlekany przez Digicoater bez uszczerbku dla wydajności varioPRINT iX-series. A ponieważ gotowe, powlekane wydruki są dostarczane w temperaturze pokojowej, arkusze są natychmiast gotowe do dalszego wykańczania, bez obaw, że będą się odkształcać.

Dzięki połączeniu obu maszyn za pomocą otwartego interfejsu SFD, dwukierunkowa komunikacja między serią varioPRINT iX i Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED zapewnia wysoce wydajny, kompleksowy przepływ pracy. Obydwie maszyny komunikują się za sobą zapewniając bezobsługową kontrolę nad produkcją. W przypadku błędu kontroler Canon PRISMAsync może sam ponowić proces druku gwarantując poprawność produktu.  

Hayco Van Gaal, wiceprezes ds. sprzedaży i serwisu, Commercial Printing EMEA, Canon Europe, komentuje: „Po raz kolejny firma Canon umożliwiła swoim klientom osiągnięcie wyższych wskaźników produktywności i krótszych czasów realizacji dzięki automatyzacji wynikającej z integracji systemów w linii. Wysokiej jakości wydruki z varioPRINT w połączeniu z możliwościami uszlachetniania Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED to zwycięska kombinacja dla każdej komercyjnej drukarni, która chce wykorzystać rosnące zapotrzebowanie rynku na aplikacje druku o najwyższej jakości. Znaleźliśmy sposób dla naszych klientów, aby przyspieszyć i zautomatyzować proces lakierowania, maksymalizując wartość produkowanego wydruku, jednocześnie minimalizując koszt jego wytworzenia”.

 Mówiąc o partnerstwie z firmą Canon, wiceprezes działu wsparcia technicznego grupy Plockmatic Group, Johan Mikaelsson, powiedział:

„Innowacyjna technologia Digicoater Pro 400 HD LED umożliwia drukarniom komercyjnym dodanie wartości do tworzonych przez nie aplikacji i zmniejszenia kosztu ich wykonania. Postrzegamy integrację Digicoater Pro 400 HD LED z serią Canon varioPRINT iX jako idealne połączenie, które będzie napędzać rozwój biznesu drukarni i satysfakcję ich klientów”.

Źródło: Canon

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING