spot_imgspot_img

Dantex wprowadza Alge Etiketten w świat cyfrowego druku etykiet z PicoColour

Firma Alge Etiketten została założona ponad 50 lat temu w Lustenau w Austrii. Zaczęło się od etykiet z klejem dla winiarzy. Obecnie Alge oferuje wszechstronne rozwiązania w zakresie etykiet przy użyciu różnych systemów druku. Firma jest obecnie zarządzana już przez trzecie pokolenie tej samej rodziny.

Doskonała biel o wysokim stopniu krycia, elastyczność druku cyfrowego, wykańczanie w linii produkcyjnej oraz możliwość drukowania zmiennych danych były decydującymi czynnikami dla firmy Alge Etiketten przy wyborze cyfrowej drukarki etykiet.

Specjalnie skonfigurowane wyposażenie PicoColour w Alge stanowi wartość dodaną do istniejącej struktury pracy, a także zabezpiecza relacje z klientami firmy. Kolejną zaletą PicoColour są własne tusze UV firmy Dantex, które są niezwykle odporne na zarysowania, odporne na działanie światła i wody oraz chemikaliów bez konieczności dodatkowego laminowania. Zastosowanie standardowych podłoży (w tym metalicznych) stosowanych obecnie w drukarni również eliminuje konieczność magazynowania dedykowanych podłoży cyfrowych. Szczególnie dla firm rozpoczynających druk cyfrowy jest to koszt, który jest eliminowany przy korzystaniu z PicoColour.

Alge Etiketten zainstalował PicoColour w konfiguracji CMYK plus biały, wykrojnik rotacyjny z odwijaniem ażuru, koronowanie, przycinanie wstęgi. Maksymalna szerokość druku PicoColour wynosi 210 mm, możliwe szerokości podłoża to 80 do 230 mm. Standardowe wyposażenie obejmuje czyszczenie wstęgi, zbieranie ładunków, oprogramowanie PicoPilot i MaxPrint oraz lampy LED do pinningu UV po każdej głowicy drukującej. Drukowanie jest możliwe na wszystkich powszechnie stosowanych podłożach, od papieru (również strukturalnego), folii, podłoży metalowych po PE i PP.

Źródło: Dantex


Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING