spot_imgspot_img

Cyfrowa transformacja w poligrafii osiągnęła znaczące wyniki

Firma Daiko Printing Co. Ltd., zajmująca się drukiem opakowań, specjalizuje się w druku dla przemysłu medycznego gdzie zdobyła wysoki poziom zaufania. W ostatnich latach firma rozszerzyła swoją działalność na branżę kosmetyczną, wykorzystując jakość, jaką wypracowała w dziedzinie druku farmaceutycznego oraz ponad 30-letnie know-how w zakresie druku na trudnych podłożach.

Szczególnie w przypadku druku opakowań, ponieważ koszt surowców jest wysoki, ilość generowanych odpadów stanowi problem dla menedżerów w zakresie zarządzania zyskiem. W przypadku konwencjonalnego zarządzania analogowego, nie tylko kierownictwu, ale również pracownikom na linii produkcyjnej było bardzo trudno zrozumieć, jak duże straty występują w każdym procesie.

W wyniku wprowadzenia KP-Connect Pro i digitalizacji wszystkich procesów drukowania i post-press, Daiko dokładnie rozumie, ile odpadów papierowych powstaje w poszczególnych procesach oraz ile materiałów zostało użytych i może wyraźnie zobaczyć, gdzie potrzebne są ulepszenia. W szczególności, papier stanowi duży procent kosztów, co sprawia, że eliminacja odpadów papierowych jest bezpośrednio związana z rentownością.

Dzięki skupieniu się na redukcji odpadów papierowych, firmie udało się w krótkim czasie obniżyć koszty zapasów o 8 procent. Przyczyną sukcesu było to, że cyfryzacja umożliwiła nie tylko kierownictwu, ale również operatorom na hali produkcyjnej dokładne uchwycenie produkcji w czasie rzeczywistym, co zwiększyło świadomość wszystkich osób na temat marnotrawstwa i pomogło im podjąć proaktywne działania.

KP-Connect Pro automatycznie zbiera, rejestruje i uwidacznia szereg danych operacyjnych nie tylko z maszyn drukarskich, ale również z urządzeń postpressowych i może eksportować dane w formacie CSV. Koszty materiałów, robocizny i energii elektrycznej gwałtownie rosną i coraz trudniej jest zapewnić sobie zyski. Dlatego tak ważne jest uchwycenie dokładnych informacji w czasie rzeczywistym poprzez digitalizację, dzielenie się nimi, a następnie bieżące reagowanie na pokazujące się problemy… więcej na WWW.

Źródło: Komori

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING