spot_imgspot_img

Colours Factory inwestuje w oprawę spiralną

ColoursFactory od lat współpracuje z Grafmasz, szczególnie w zakresie maszyn do oprawy spiralnej.  Drukarnia użytkuje już m.in. perforatory RENZ tj. Super700, automatyczny perforator Autopunch 360, jak również automatyczną linię do produkcji opraw spiralnych INLINE 500, która jest jedną z najbardziej wydajnych maszyn na świecie w tym segmencie.

„Jesteśmy przekonani do trwałości i precyzji niemieckich maszyn RENZ produkowanych w fabryce w Heubach”- mówi Marek Kruszka- dyrektor ds. produkcji i rozwoju drukarni.  „W sezonie 2021, po raz kolejny postanowiliśmy rozbudować nasz park maszynowy o półautomat RENZ zapewniając sobie nie tylko bezproblemową pracę, ale także jeszcze większe możliwości produkcyjne.”

Jak mówi Marek Kruszka: „Bezawaryjne działanie maszyn to jeden z podstawowych warunków, by realizować zlecenia w zaplanowanym terminie. Przy naszym obłożeniu i tempie pracy nie możemy i nie chcemy pozwolić sobie na przestoje. Dotychczasowe doświadczenia serwisowe, a także dobre relacje zarówno z producentem jak i dostawcą tych maszyn sprawiły, że podjęliśmy decyzję o kolejnej inwestycji. W jej wyniku możemy oprawić w spiralę dodatkowe 500 katalogów, notesów lub kalendarzy na godzinę więcej, a nasi klienci mogą szybciej otrzymywać zamówione produkty.”

Autobind 500 HS to sys­tem wy­po­sa­żo­ny w au­to­ma­tycz­ne po­da­wa­nie i od­ci­na­nie spi­ra­li ze szpuli, umo­żli­wia­jący opra­wę w spi­ra­lę wi­re­-o blo­ków o sze­ro­ko­ści w zakresie do 500mm. Maszyna pozwala na oprawę bloków w spi­rale o średnicach  3/16” – 1 1/8”, również z automatycznym podawaniem zawieszek, które formowane są z prostego drutu. Unikalną cechą tego modelu jest transporter pasowy i wykładak, dzięki czemu znacząco zwiększa się wydajność pracy przy jednym operatorze.

Maksymalne prędkości mechaniczne to nawet 1700 opraw na godzinę.

„Grafmasz, mimo trudnych warunków z dostępnością maszyn dostarczył urządzenie terminowo, co było bardzo istotne z naszej perspektywy. Serwis dystrybutora sprawnie wykonał instalację oraz przeszkolenie z obsługi urządzenia, dzięki czemu introligatornia niezwłocznie mogła przystąpić do wdrożenia inwestycji” – dodaje Marek Kruszka.

Źródło: Grafmasz

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING