spot_imgspot_img

Canon rozwija nowe obszary

Canon Production Printing i Canon Inc. ogłosiły przejęcie brytyjskiego producenta urządzeń do produkcji opakowań, firmy Edale, w celu wzmocnienia działalności firmy Canon w obszarze etykiet i opakowań oraz stworzenia możliwości rozwoju w przyszłości.

Poprzez to przejęcie firma Canon wzmacnia swoją długoterminową strategię dostarczania rozwiązań “pod klucz” dla sektora etykiet i opakowań. Przejęcie to umożliwi firmie Canon Production Printing dalszy rozwój linii produktów LabelStream 4000, a także zapewni wiedzę i technologię na potrzeby przyszłych produktów.

Firma Edale, z siedzibą w Hampshire w Wielkiej Brytanii, projektuje i produkuje światowej klasy rozwiązania w zakresie druku i produkcji dla branży etykiet i opakowań, w tym maszyn drukujących cyfrowych i hybrydowych, linie do produkcji kartonów i etykiet, wykrojniki płaskie, linie do produkcji kartonów i etykiet, wykrojniki płaskie oraz urządzenia wykańczające i przetwarzające. Firma ma długą długą historię w branży etykiet fleksograficznych i cieszy się dobrą reputacją dzięki rozwiązaniom w zakresie zadruku wstęgi i wdrażania technologii do produkcji etykiet cyfrowych.

Mick Asada, CEO, Canon Production Printing

Mick Asada, dyrektor generalny Canon Production Printing, komentuje: “Edale jest dostawcą modułów zadruku wstęgi, druku konwencjonalnego i zdobienia dla naszej serii LabelStream 4000 od 2018 roku. Dzięki tej bliskiej współpracy bardzo wysoko oceniamy możliwości zespołu Edale oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie druku i konwertingu dla branży etykiet i opakowań.

Jesteśmy podekscytowani ogromnym potencjałem, jaki będzie wynikał z dużo bliższej współpracy, i przekonani, że pomoże ona zrealizować ambicje firmy Canon, aby stać się główną siłą innowacji cyfrowych na arenie opakowań.”

Właściciel i prezes Edale, Grahame Barker, komentuje: “Wierzę, że wsparcie silnego globalnego gracza jest niezbędne, abyśmy mogli kontynuować tę tendencję w przyszłości, dlatego cieszę się, że Canon będzie naszym partnerem na kolejnym etapie rozwoju Edale. Jesteśmy pewni, że połączenie sił Edale i Canon przyniesie wymierne korzyści klientom obu firm.”

Edale, kontynuując działalność pod marką Edale, pozostanie niezależnie zarządzaną firmą, realizującą swoją ustaloną strategię dostarczania rozwiązań w zakresie druku i obróbki końcowej, koncentrując się na segmentach etykiet, kartonów składanych i opakowań giętkich. Grahame Barker przejdzie na emeryturę, a firmą będzie kierował dotychczasowy zespół zarządzający Edale pod kierownictwem dyrektora zarządzającego Jamesa Boughtona, który będzie podlegał działowi Canon Production Printing za pośrednictwem Waltera Vogelsbergera, wiceprezesa działu Digital Packaging Printing.

Źródło: Edale


Prenumeruj nasz Newsletter
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING