spot_imgspot_img

Canon otwiera nową fabrykę atramentów na bazie wody

Canon uruchomił nowoczesny zakład produkcji polimerowych atramentów na bazie wody. Fabryka powstała w holenderskim mieście Venlo i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród użytkowników maszyn rolowych i arkuszowych opartych o technologię inkjet.

Fabryka o powierzchni 1500 m2 została uruchomiona na terenie parku technologicznego Canon i wyposażono ją w najnowocześniejszą, wysoce zautomatyzowaną linię produkcyjną. Wykorzystana w zakładzie technologia umożliwia produkcję najwyższej jakości ekologicznych, polimerowych tuszów na bazie wody. Nad procesami produkcyjnymi czuwa zespół 30 doświadczonych specjalistów, gwarantując w ten sposób stabilną, wysoką jakość atramentów w palecie CMYK.

Lider w segmencie produkcyjnego druku atramentowego | W ubiegłym roku agencje badawcze Infosource i Keypoint Intelligence uznały Canon za rynkowego lidera w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) w segmencie produkcyjnego druku atramentowego z użyciem papieru ciągłego oraz arkuszowego.

Urządzenia atramentowe serii ColorStream, ProStream oraz varioPRINT iX, dzięki osiąganej jakości wydruków na równi z drukami offsetowymi, niezawodności i elastyczności, wzmocniły swoją pozycję preferowanych systemów produkcyjnych dla branży druku komercyjnego (w tym drukarni internetowych).

To właśnie sukces rozwiązań ProStream i ColorStream pozwolił Canon utrzymać pozycję lidera w dziedzinie druku z roli, a dzięki varioPRINT iX – stanąć na czele segmentu wysokonakładowej produkcji atramentowej na arkuszach. Klienci doceniają możliwość przeniesienia nakładów z maszyn offsetowych. Świadczą o tym stale rosnące nakłady druków cyfrowych w branżach produkcji materiałów promocyjnych, książek, katalogów, magazynów czy materiałów marketingowych.

Lokalizacja nowego zakładu gwarantuje szybką i stabilną realizację zamówień dla obszaru EMEA, jak i bliską współpracę z działami RnD Canon, które także mieszczą się w Venlo.

Rob Puts, Vice President Manufacturing and Logistics w Canon Production Printing, wyjaśnia: „Polimerowe tusze na bazie wody zostały opracowane przez Canon od podstaw. Do tej pory, jak w przypadku naszych wszystkich autorskich technologii, prowadziliśmy ich pilotażową produkcję w naszej placówce badawczo–rozwojowej. Gdy tusze sprawdziły się na rynku, zainwestowaliśmy w nowy zakład produkcyjny, aby sprostać rosnącemu popytowi. Nowoczesna, wysoce zautomatyzowana fabryka powstała, aby spełnić zapotrzebowania naszych klientów nawet przy najwyższych poziomach wzrostu sprzedaży tuszów”.

Nasza fabryka pozwala nam zaoferować klientom najlepsze na rynku tusze do wielkonakładowego, produkcyjnego druku atramentowego. Jesteśmy pewni, że dzięki nowemu zakładowi zdołamy wesprzeć rozwój naszych klientów i umożliwić im dostarczanie produktów najwyższej jakości” – dodaje.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING