spot_imgspot_img

Canon na RemaDays 2022: innowacyjne urządzenia na rynku i sekrety drukowanej aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz przy pomocy druku będzie głównym motywem Strefy Canon na targach RemaDays 2022. Zainteresowani będą mogli poznać jej tajemnice od strony technicznej i biznesowej, a także zainspirować się najciekawszymi realizacjami oraz porozmawiać z ekspertami. Ale to nie wszystko: Canon zaprezentuje także flagowy model urządzenia do druku produkcyjnego oraz udoskonalone serie cenionych ploterów inżynieryjnych.

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiej branży poligraficznej. Impreza przyciąga wielu wystawców i daje możliwość zapoznania się z najciekawszymi nowościami na rynku. Tegoroczna edycja odbędzie się od 23 do 25 marca w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą i będzie wyjątkowa – to bowiem pierwsze targi po przerwie spowodowanej pandemią.

Ale wyjątkowość tegorocznej edycji RemaDays kryje się także w programie wystawców. Tradycyjnie już jedną z najważniejszych przestrzeni będzie Strefa Canon. – Nie chcemy budować zwyczajnego stoiska handlowego – mówi Rafał Osiekowicz, Marketing Manager w Canon Production Printing. – Stawiamy na połączenie przestrzeni ekspozycyjnej i produkcyjnej. Chcemy inspirować, edukować i pokazywać najciekawsze realizacje wykonywane na maszynach z naszego portfolio – podkreśla. 

Rewolucja w branży poligraficznej | Jednym z głównych tematów tegorocznej Strefy Canon będzie wykorzystanie druku w aranżacji wnętrz.

 – Rynek home decor to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów w poligrafii. Popularność drukowanych aplikacji na ściany i podłogi stale rośnie, a do tego wciąż dochodzą nowe pomysły i możliwości – zauważa Rafał Osiekowicz.

Dlatego goście Strefy Canon będą mogli obejrzeć najnowsze technologie do produkcji drukowanych dekoracji ściennych, porozmawiać o trendach rynkowych w sektorze wystroju wnętrz oraz zainspirować się do odnowienia własnego wnętrza. Nie zabraknie także bardziej technicznych prezentacji, ze szczególnym naciskiem na możliwości automatyzacji produkcji.

W centrum tej części stoiska znajdzie się ploter wielkoformatowy Canon Colorado 1650, wykorzystujący w swojej pracy rewolucyjną technologię UVgel. Dzięki możliwości niskotemperaturowego zadruku, plotery serii Colorado zdobyły popularność na całym świecie jako niezrównane urządzenia do wydruku tapet i oklein.

Szczególnymi gośćmi Strefy Canon będą przedstawiciele firmy Caro – uznanego producenta obrazów drukowanych i fototapet. W tym roku Caro Group odnowiło swój park maszynowy, stawiając na tzw. fabrykę tapet, czyli kompletne rozwiązanie do druku dekoracji ściennych (z drukarką serii Colorado jako głównym komponentem). O tym, jak rozwiązania Canon sprawdzają się w pracy, będzie więc można porozmawiać nie tylko z przedstawicielami producenta, ale też z ich codziennymi użytkownikami.

Technologie dla inżynierów i drukarzy

W Strefie Canon nie zabraknie nowych wersji bardziej tradycyjnych rozwiązań. W dziedzinie druku produkcyjnego eksperci producenta zaprezentują imagePRESS C10010, czyli flagowy model uznanej serii urządzeń do profesjonalnego druku w małym formacie.

– ImagePRESS C10010 cechuje się wyjątkową produktywnością i wydajnością – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska. I wylicza jego cechy: szybkość drukowania do 100 stron na minutę, obsługa nośników o gramaturze do 400 m2 oraz dodatkowe technologie, wspomagające tworzenie wysokojakościowych obrazów półtonowych, grafiki wektorowej i tekstu.

Każdego dnia targów odbędą się godzinne prelekcje prowadzone przez przedstawiciela firmy EFI i będą dotyczyły kontrolera Fiery i jego współpracy z serią imagePRESS C10010. Spotkania będą miały formę prelekcji z pokazem praktycznego zastosowania kontrolera w pracy z urządzeniem Canon.

Natomiast inżynierów, architektów i artystów z pewnością zainteresuje imagePROGRAF TZ-30000 – najszybszy z produkowanych przez Canon ploterów do druku dokumentacji technicznej, kolorowych rysunków CAD i plakatów. Towarzyszyć mu będzie mniejszy model imagePROGRAF PRO-4100, cechujący się przede wszystkim niezrównaną jakością kolorów. Co ważne, wszystkie te urządzenia pojawią się na polskich targach druku po raz pierwszy.

Źródło: Canon

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING